Dyktando Wiśniowskie AD 2019

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

To już kolejny raz, kiedy spotykamy się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej podczas dorocznego konkursu ortografii. Data tego spotkania jest wyjątkowa, bowiem właśnie na dzień 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, zatem kiedy jak nie w taki dniu organizować dyktando, które jak wiadomo w języku polskim do łatwych nie należy.

Każdy kolejny organizowany konkurs gromadził coraz większą liczbę piszących, ale obecny pod tym względem był wyjątkowy. Tym razem w konkursie wystąpiło 35 piszących, pośród których był również nowy wójt gminy Bogumił Pawlak. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy – młodzieżowa i dorosła.

Zwycięzcami w każdej z kategorii zostali: dla grupy młodszej Zbigniew Stalmach mistrz ortografii i Małgorzata Krzysztofek v-ce mistrz, zaś w kategorii open wygrała Barbara Kirzeniewska, a v-ce mistrzem została Barbara Zabłocka.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i już dziś zapraszamy za rok, a tym, którzy się wahają … warto zaryzykować! Dobra zabawa i doborowe towarzystwo gwarantowane.

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o