Dyrektorka szkoły zawieszona przez burmistrza Susia. To pokłosie „Tour de Konstytucja” w Dobczycach

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach została zawieszona w wykonywaniu obowiązków.

Jak wynika z artykułu w „Gazecie Wyborczej” z takimi wnioskami wystąpili do burmistrza Dobczyc, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak oraz Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty. Teraz po wrześniowej decyzji rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli, który postanowił rozpocząć postępowanie dyscyplinarne i wezwać do wstawienia się przed komisją dyscyplinarną dyrektor szkoły, burmistrz postanowił zawiesić ją w pełnieniu funkcji dyrektora szkoły.

W kilka dni po czerwcowym wydarzeniu swoją interwencję w sprawie uczestnictwa dzieci w dobczyckim wydarzeniu zapowiedział również Minister Edukacji Przemysław Czarnek.

Po ukazaniu się informacji prasowej na temat zawieszenia dyrektor w pełnieniu jej funkcji w mediach społecznościowych opublikowane zostało oświadczenie Zarządu Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych czyli organizatora „Tour de Konstytucja”. W oświadczeniu zarząd fundacji podkreśla, iż w ich ocenie podjęte postępowanie i decyzja rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli nie obliguje Burmistrza do podjęcia takiej decyzji.

foto: Tour De Konstytucja

 

Powiązane wiadomości

5 1 głosuj
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content