Działania kontrolno-prewencyjne policji, akcja “Zakończenie Wakacji”

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

To już ostatni weekend wakacji. Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego z powrotami z letniego wypoczynku. Od 28 sierpnia do 31 września br. Policja prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Zakończenie Wakacji”. Ich celem jest zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym.

W ostatni weekend wakacji należy spodziewać się wzmożonego natężenia ruchu na drogach wyjazdowych oraz dojazdowych do i z miejscowości wypoczynkowych oraz dużych miast. Policjanci ruchu drogowego, w ramach działań „Zakończenie Wakacji”, będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.

Policjantów należy spodziewać się także w miejscach o największym natężeniu ruchu drogowego, gdzie będą czuwać nad jego płynnością oraz w uzasadnionych przypadkach podejmować ręczne kierowanie ruchem. Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach będą kontrolować prędkość, ale też zwrócą uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzą również stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego.

Policja apeluje o:

  • rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie;
  • odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego;
  • wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.
informacja KPP Myślenice

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x