Dzielnicowi zdemaskowali i zatrzymali włamywacza

W marcu br. w Kornatce (gmina Dobczyce) doszło do kilku włamań do domków letniskowych. Sprawca rozbijał okno lub rozwalał drzwi i włamywał się do środka, kradnąc bardziej wartościowe przedmioty. Na jego trop wpadli dzielnicowi, którzy prawidłowo wytypowali sprawcę. Dzięki szybkiemu działaniu, niemal wszystkie skradzione przedmioty powrócą do właścicieli.

Pewna rodzina, która 17 marca br. przybyła na swoją działkę w Kornatce, zauważyła, że jedna z szyb domku letniskowego jest wybita. Po chwili okazało się, że zniszczone są również drzwi garażowe. Właściciele od razu wezwali policję. Na przyjazd patrolu czekali na zewnątrz. To prawidłowe zachowanie, gdyż wchodząc do domku mogliby zatrzeć ewentualne ślady, które mógł pozostawić włamywacz. Przybyli na miejsce policjanci w rejonie włamania znaleźli między innymi siekierę. Jak się okazało, to nie było pierwsze włamanie do domku letniskowego w tej okolicy, a to wcześniejsze wyglądało podobnie.

Zadania dzielnicowych to m.in. znajomość swojego rejonu, rozpoznawanie zagrożeń oraz typowanie sprawców przestępstw. Z tego ostatniego dzielnicowi wywiązali się wzorowo. St. sierż. Dominik Kula oraz sierż. Łukasz Nieckula, podejrzewali kto może stać za serią włamań.

U 35-letniego mieszkańca Gminy Dobczyce, dzielnicowi zjawili się we wtorek – 9 kwietnia. Mężczyzna na widok policjantów zachowywał się nerwowo, wypowiadał się chaotycznie, tłumaczył, że musi już iść, że nie ma czasu. Kiedy otworzył drzwi do domu, policjanci zauważyli, że w środku znajduje się kilka przedmiotów, które zostały skradzione w domkach letniskowych. To potwierdziło ich wcześniejsze podejrzenia, a sprawy od tej pory potoczyły się szybko.

35-latek został zatrzymany i trafił do aresztu, natomiast skradzione przedmioty wróciły do właścicieli.

Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

informacja KPP Myślenice
Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL