Echa Tour de Konstytucja PL w Dobczycach, burmistrz Suś wydaje oświadczenie

Wczoraj w Dobczycach i Myślenicach odbyły się spotkania z uczestnikami Tour de Konstytucja PL. Akcja to ogólnopolskie wydarzenie, które na celu ma edukację konstytucyjną pod patronatem Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich VII kadencji, ma uświadomić odwiedzanym przez Tour mieszkańcom z każdej części Polski, jak istotne znaczenie ma  Konstytucja w ich codziennym życiu.

Byliśmy świadkami absolutnego skandalu. Już jutro będzie kontrola w szkole. Sprawdzimy, czy rodzice byli poinformowani o tym, jakie spotkanie zafundowano ich dzieciom. Jeżeli okaże się, że rodzice nic o tym nie wiedzą, to osoby za to odpowiedzialne poniosą konsekwencje. Mogę zapewnić, że z całą stanowczością tego przypilnuję.powiedziała małopolska kurator oświaty w dniu wczorajszym w portalu wpolityce.pl.

Powyższa wypowiedź dotyczy wczorajszego części “Tour de Konstytucja PL” jaka odbyła się w Dobczycach, gdzie w wydarzeniu brali udział uczniowie szkoły podstawowej z Dobczyc oraz dzieci z dobczyckiego przedszkola. Jak informuje dyrektor przedszkola Elżbieta Dąbrowska w wypowiedzi dla Dziennika Polskiego:

Dzieci pojawiły się tam przypadkiem, bo wracały akurat ze spaceru na zamkowe wzgórze. Nauczycielki zostały zapytane przez organizatorów czy mogą rozdać dzieciom flagi i nie widząc w tym nic złego, szczególnie, że zapewniono je że to nic politycznego, zgodziły się. Trudno byłoby wytłumaczyć dzieciom, dlaczego nie mogą dostać flagi.

Swoją interwencję w sprawie uczestnictwa dzieci w dobczyckim wydarzeniu zapowiedział również Minister Edukacji Przemysław Czarnek.

Dziś na stronie Gminy Dobczyce ukazało się oświadczenie Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce, który jest organem prowadzącym dla gminnych placówek oświatowych.

               OŚWIADCZENIE BURMISTRZA GMINY I MIASTA DOBCZYCE

Stanowczo zaprzeczam informacji, jakobym miał wydać polecenie i zaproszenie do udziału dzieci i młodzieży w wydarzeniu zorganizowanym na dobczyckim rynku Tour de Konstytucja PL.

Podkreślam, że nie jest rolą Burmistrza decydowanie o sposobie organizowania lekcji dydaktycznych i zajęć przedszkolnych.

W tym temacie trwają postępowania wyjaśniające i nadzorcze.

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce

Tomasz Suś

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content