Egzaminy odbędą się mimo trwającego strajku

W całym kraju od 8 kwietnia trwa bezterminowy strajk nauczycieli. Od poniedziałku nie odbywają się zajęcia szkolne oraz przedszkolne. Dziś rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne, które były zagrożone przez trwający strajk.

To ostatnie egzaminy gimnazjalne, gdyż w związku z reformą oświaty gimnazja w tym roku opuszcza ostatni rocznik uczniów.

Zgodnie z informacjami jakie dostępne są na stronach gmin w Myślenicach oraz Dobczycach egzaminy rozpoczną się zgodnie z harmonogramem jaki był podany uczniom w szkołach.

Zgodnie z pozyskanymi danymi od dyrektorów szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały gimnazjalne, informujemy że egzamin gimnazjalny – część humanistyczna i matematyczno – przyrodnicza zostaną terminowo przeprowadzone. Obecnie Dyrektorzy w/w placówek cały czas podejmują działania mające na celu zapewnianie pełnych składów komisji na egzaminie z języka obcego nowożytnego, który odbędzie się 12 kwietnia br. – informuje na swojej stronie Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach.

Wielokrotnie podkreślałem, iż terminowe przeprowadzenie wszystkich egzaminów jest dla nas priorytetem. Dlatego razem z dyrektorami poszczególnych placówek czynimy starania, aby w skład komisji egzaminacyjnych weszli nauczyciele z placówek z gmin ościennych oraz szkół ponadpodstawowych dodał burmistrz Jarosław Szlachetka

Informujemy, iż ustanowione na 10 – 12 kwietnia egzaminy gimnazjalne odbędą się w naszej gminie zgodnie z planem, o czym zapewniła nas dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2, w której funkcjonuje odział gimnazjalny. Uczniowie kolejno zmierzą się z częścią humanistyczną, przyrodniczo-matematyczną oraz egzaminem z języka nowożytnego.informuje Urząd Gminy i Miasta w Dobczycach

Egzaminy gimnazjalne realizowane są zgodnie z założonym harmonogramem we wszystkich szkołach w gminie Sułkowice, w których funkcjonują klasy gimnazjalne. Na chwilę obecną do egzaminu przystąpiło 100% uczniów.

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL