Informacje  

Ferie na Górnym Przedmieściu

Okres zimowych ferii to zwykle czas zasłużonego odpoczynku dla dzieci i młodzieży po kilku miesiącach nauki w szkole. Wiele lokalnych działalności w tym czasie zajmuje się opieką i organizacją zajęć dla młodych ludzi. W czasie dwutygodniowej przerwy od szkoły, jednostka OSP Myślenice – Górne Przedmieście wraz z klubem sportowym Górki zaangażowała się w specjalne zajęcia.

Zajęcia organizowane wspólnie przez obie te organizacje miały miejsce już po raz drugi. Po zeszłorocznym sukcesie w postaci wysokiej frekwencji, i tym razem druhowie ze straży wraz z członkami klubu postanowili poświęcić swój czas ferii zimowych, aby wspólnie zorganizować ciekawe warsztaty, które w tym roku miały miejsce na dużej sali Domu Ludowego. Pierwszego dnia okazało się, że forma spędzania wolnego czasu podczas ferii jest trafioną odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Górnego Przedmieścia. Średnia frekwencja na zajęciach wynosiła ponad czterdziestu uczestników, a łącznie przez dwa tygodnie w Domu Ludowym przewinęło się około 500 osób.

W czasie zajęć stacjonarnych w Domu Ludowym, dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych i dydaktycznych. Uczestniczyli w specjalnej pogadance dotyczącej podstaw z zakresu pożarnictwa oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło również pokazu sprzętu strażackiego i przejażdżki wozem strażackim. Duże zaangażowanie uczestnicy wykazali również podczas zajęć kulinarnych, a przez całe ferie mieli do dyspozycji piłkarzyki, rzutki, szachy, różne gry planszowe i logiczne oraz dwa stoły do tenisa stołowego.

Podczas zajęć w Domu Ludowym najmłodszych odwiedziła Myślenicka Grupa Poszukiwawcza oraz Straż Miejska. Pogadanki na temat bezpieczeństwa i pierwszej pomocy były niezwykle wartościowym doświadczeniem. Organizatorzy spotkań zaangażowali się również w Bal Karnawałowy w dzień Ostatek, a także konkurs muzyczny „Piosenki z Bajek”.
Oprócz tego dzieci uczestniczyły dwukrotnie na zajęciach na strzelnicy sportowej na Zarabiu, gdzie dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z bronią w ręku. Najmłodsi wybrali się także do Kina Muza na seans filmowy pt. „Pszczółka Maja – Miodowe Igrzyska”. Znakiem rozpoznawalnym każdych ferii jest zimowy kulig, organizowany na północnych stokach Plebańskiej Góry. Aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu jest znakomitą formą dla najmłodszych, dla których liczy się głównie świetna zabawa na śniegu. Nie można zapomnieć także o wizycie w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Myślenicach, gdzie dzieci poznawały życie codzienne zawodowych strażaków.

Tegoroczne zajęcia zakończyły się wspaniałym sukcesem, a Ochotnicza Straż Pożarna Myślenice – Górne Przedmieście wraz z Ludowym Klubem Sportowym „Górki” Myślenice pragnie serdecznie podziękować Urzędowi Miasta i Gminy Myślenice za okazane wsparcie finansowe, bez którego organizacja ferii nie byłaby możliwa. Podziękowania kierują także do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, a także organizacji: Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice, Obrony Terytorialnej „Halniak”, JRG Myślenice, Straży Miejskiej, GPR Myślenice oraz osobom prywatnym.

Oliwier Bzowski

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub