Ferie z MOKiS: ruszyły zapisy

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza i zachęca do udziału w cyklu wydarzeń pod nazwą „FERIE Z MOKiS”. Warsztaty, spotkania, filmy oraz atrakcje w Centrum Wodnym „Aquarius” to tylko niewielka część tego co przygotował MOKiS. Oferta jest o tyle ciekawa, że w programie przewidziano bezpłatne zajęcia zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Początek już 30 stycznia 2017 roku.

– Myślę, że to co przygotowaliśmy razem z pracownikami Ośrodka, to naprawdę bardzo bogata oferta. Staraliśmy się myśleć o każdej grupie. Dzieciach, młodzieży czy studentach. Warto zobaczyć co oferujemy i wziąć udział w przygotowanych zajęciach, warsztatach, spotkaniach czy koncertach – mówi Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Wśród proponowanych aktywności znajdują się m.in. kurs fotografii dla młodzieży i dorosłych, warsztaty gospel dla młodzieży, zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży (dwie osobne grupy), warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci, zimowa pracowania artystyczna dla młodzieży i dorosłych, bal karnawałowy, zajęcia Zumba Kids, zajęcia dla rodziców i dzieci z cyklu Akademia wyobraźni.

– Jestem pewien, że jest z czego wybierać. Warto zwrócić uwagę na samach prowadzących. Wśród nich gościnnie Rhonda Adams z USA, która poprowadzi warsztaty gospel. Magdalena Siemion, która przeprowadzi warsztaty dziennikarskie. Członkowie Myślenickiej Grupy Fotograficznej MgFoto zrealizują kurs fotografii, Agnieszka „Tola” Słomka, która odpowiada za zajęcia teatralne oraz oczywiście wspaniali i niezastąpieni pracownicy MOKiS – przekonuje Piotr Szewczyk.

Cała oferta programu „FERIE Z MOKiS” jest praktycznie bezpłatna. Obowiązywać będzie jedynie symboliczne wpisowe za całe konkretne warsztaty w wysokości 10 zł. Wszystkie wydarzenia uzupełnią jeszcze seanse kinowe w Kinie Muza, tu jednak należy liczyć się z zakupem biletu. Na młodzież czeka dodatkowo specjalna oferta Centrum Wodnego „Aquarius”.

– W okresie od 6 do 12 lutego na naszej pływalni zainstalujemy dmuchaną tratwę z przeszkodami. Ponadto w okresie całych ferii w godzinach 10:00-16:00 cena biletu dla dzieci  i młodzieży do lat 18-u wyniesie 4 złote za godzinę – wyjaśnia Dominika Cuprian, kierownik Centrum Wodnego „Aquarius”.
Co więcej w ferie? Absolutnym hitem będzie koncert Debory Ranieri wraz z Big Bandem Krak. W ich wykonaniu usłyszymy przeboje niezapomnianej Edit Phiaf. W programie najbardziej znane i rozpoznawalne utwory Edith Piaf w oryginalnych aranżacjach oraz niezwykle nastrojowe standardy jazzu big bandowego.

– To z całą pewnością będzie muzyczne wydarzenie lutego. Wspaniali wykonawcy, piękne pieśni. Szczerze polecam! O bilety proszę pytać w kasie MOKiS, bo mam przeczucie że szybko się rozejdą – zachęca do udziału w koncercie Piotr Szewczyk.

Na tym jeszcze nie koniec. W lutym odbędzie się także cykl spotkań pn. „Osobliwe wtorki” w ramach którego w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sporu będą gościć m.in. dziennikarz radiowy Maciej Skowronek oraz polonistka Anna Ambroży.
Wydarzenia w ramach „FERIE Z MOKiS” zostaną podsumowane na specjalnym koncercie, który odbędzie się w niedzielę 12 lutego o godz. 16.00 w na scenie kameralnej MOKiS.

[post_gallery]

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content