Finał projektu „Wiśniowsko godka – językowe dziedzictwo”

Dobiega końca projekt „Wiśniowsko godka – językowe dziedzictwo”. Efektem prawie dwuletniej pracy jest wydanie słownika gwary z regionu Wiśniowej.

Bardzo dziękujemy już dziś wszystkim Mieszkańcom, którzy przyjęli nas w domach, wszystkim Partnerom i tym, którzy pomagali nam przez te dwa lata.

Z NIEZWYKŁĄ PRZYJEMNOŚCIĄ ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE KOŃCZĄCE PROJEKT czyli NASZE DWULETNIE ZMAGANIA 10 LISTOPADA O GODZ. 18.00 w Domu Kultury w Wiśniowej – Sala Teatralna.

Nie zabraknie akcentu niepodległościowego, ponieważ taką pracą nad zachowaniem i dbałością o nasze dziedzictwo chcemy wpisać się w „NIEPODLEGŁĄ”!Agnieszka Wargowska – Dudek

Ogromne podziękowania za współdzielenie trudów m.in. Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia Olga Radziszewska Monika Brytan oraz kadra naukowa wraz ze studentami Grażyna Murzyn Artur Czesak, językoznawca itd. Wiesław Stalmach, Stanisława Kasprzycka – Kandydatka na Wójta Gminy Wiśniowa, Jarosław Szlachetka, Danuta Kowal, Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej, Fundacja Arts, Gmina Wiśniowa. Wszystkim Kołom Gospodyń za pachnące regionalne potrawy podczas Przeglądów KGW- Koło Gospodyń Wiejskich w Wiśniowej Kgw w Poznachowice Dolne w Wierzbanowej, Lipniku, Glichowie, Kobielniku w Weglówce oraz Stowarzyszeniu Teatr Kultura i My.

Wszystkim sołtysom za pomoc w organizacji obozów dialektologicznych oraz dyrektorom szkół w Wiśniowej, Lipniku, Glichowie i Węglówce za pomoc w organizacji warsztatów i wykładów. Za pomoc artystyczną Zespół Regionalny Banda Burek.

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL