A czemu tutaj nikt nic nie pisze ?

Forum Dyskusyjne KMY.pl radio i tv KMYpl A czemu tutaj nikt nic nie pisze ?

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #16866
  Zdjęcie profilowePablo
  Społeczność
   • Wypowiedzi : 42

   Nikt nie słucha radia KMY.PL ?
   Ja słucham… 🙂

   Generalnie trochę brakuje mi wywiadów w tym radiu. Pisałem o tym w poprzedniej wersji forum. Wydaje mi się, że mieszkańcy zasługują na wysłuchanie poglądów ludzi stojących u steru tego okrętu, jakim jest to miasto. Można by trochę ich ponaciskać, żeby się trochę uzewnętrznili. Warto wysłuchać tego jak widzą drogę w przyszłość tego miasta ludzie, którzy nim sterują.

   Na tym jednak bym nie poprzestawał. Jest sporo ludzi, którzy pamiętają czasy, które wydają się prehistorią. Ich głos również może być ciekawy. Może warto przybliżyć historię samego miasta i tego co się działo tutaj w czasach kiedy nas jeszcze na świecie nie było…?

   #16870
   RedakcjaRedakcja
   Administrator
    • Wypowiedzi : 12

    No mój drogi czytasz w naszych myślach !!! Serio !

    Jakiś miesiąc temu rozesłaliśmy maile do naszych radnych (do tych którzy ujawnili maila na stronach urzędów). Chcemy i ruszymy właśnie z taką audycją no ale … narazie temat podjęło tylko 2 radnych ! (jeden z Myślenic i jeden z Wiśniowej) .

    cytuję maila jaki rozesłaliśmy do radnych :

    W związku z rozpoczynającym się nowym cyklem audycji w naszym radio, chcemy Panu / Pani zaproponować udział w audycji z cyklu : „Zapytaj swojego radnego, wójta, burmistrza” .

    Audycja ma na celu odpowiedź na pytania jakie przesyłają wcześniej słuchacze i czytelnicy naszych mediów oraz (jeśli wyrazi Pan/Pani taką chęć) mogą być one zadawane na żywo podczas trwania audycji.

    Mamy nadzieję że wyrazi Pan/Pani chęć uczestnictwa w takiej audycji. W razie dodatkowych pytań czy sugestii bardzo proszę o kontakt.

    Jak widać chyba dialogu nie będzie lub będzie on bardzo ograniczony a szkoda 🙁

    Inna sprawa to fakt iż ilość audycji uwarunkowana jest również naszym wolnym czasem. KMY prowadzone jest na zasadzie wolontariatu i tworząc stronę, radio i tv poświęcamy swój czas … ba angażujemy nie tylko czas ale i swoje pieniądze (nie abyśmy się skarżyli, bo sprawia nam to dużą frajdę, ale robimy to wszystko w wolnych chwilach i wieczorach). Może kiedyś jak zaczniemy coś zarabiać wówczas urośnie i sporo audycji bo pomysłów to nam nie brakuje.

    Dlatego zachęcamy tych którzy chcą nam pomóc i tworzyć z nami ten szalony projekt.

    Ale wracając do pytania jak widzisz myślimy podobnie niestety … odzew od sterników bardzo marny jak narazie 🙁

    Inną sprawą jest to że uruchamiamy moduł po module i forum oraz ogłoszenia to moduły jakie pojawiły się najpóźniej i musimy dać czas by zaistniały – taka jest nadzieja 😉

    #16872
    Zdjęcie profiloweBartek
    Administrator
     • Wypowiedzi : 13

     Kiedy uruchamialiśmy KMY wielu się z nas śmiało, a strona chyba fajnie się rozwija. Zagląda na KMY coraz więcej osób przyjdzie i czas na forum jak tylko ludzie przekonają się że tutaj chamstwa i trolowania nie będzie !

     Pamiętam kiedy zakładałem forum powiązane z moim hobby początki były bardzo trudne ale jak fala rusza to poźniej już samo leci. Można iść na ilość ci którzy mnie znają wiedzą że raczej stawiam na jakość.

     #16875
     Zdjęcie profilowePablo
     Społeczność
      • Wypowiedzi : 42

      Może zatem pora pozyskać jakiś sponsorów ?

      Firm w naszym regionie nie brakuje. Trzeba tylko nieco więcej nacisku położyć na promocji Waszego radia. Niech Was słucha jak najwięcej ludzi, a sponsorzy powinni się sami pojawić. Reklamy też nie są złe… Byle nie leki, podpaski, i środki medyczne na upławy… bo mi się już tym rzygać chce jak słucham publicznego radia i TV….

      Ale cieszę się, że macie już wytyczoną ścieżkę dla rozwoju tego przedsięwzięcia. Powodzenia ! 🙂

      #16879
      Zdjęcie profilowePablo
      Społeczność
       • Wypowiedzi : 42

       Nie wiem dla czego ktoś się śmieje z dobrych pomysłów… to chyba ta specyfika tego miasta ? Wspominałem już o tym wcześniej…

       Twoje hobby jest mega fajna sprawą i miałem właśnie pisać, że pasowałoby więcej informacji o tym zamieścić na tym forum. Chciałbym Cię do tego gorąco zachęcić i zaproponować pierwszy wywiad (o ile to możliwe) z szacownym Panem Profesorem, który miał mega fajne przezwisko związane z tzw. anteną symetryczną. Ten szanowny człowiek uczył (również mnie) w ZSZ w Dobczycach. Jestem pewien, że osoba jest Ci znana…
       Dodam tylko, że ten człowiek wywarł również na mnie swoje “piętno” bo do końca swojego życia będę pamiętał nazwę MIRA CETI, której badania i obserwacje prowadził Pan Profesor.

       Jest taka szansa? Uważam, że to skarb, a nie człowiek i chętnie bym posłuchał co słychać u niego.

       P.S. Takie rzeczy mogą wpłynąć na kolejne pokolenie, które być może podejmie ten temat ? 😉

       #16883
       Zdjęcie profiloweBartek
       Administrator
        • Wypowiedzi : 13

        Pan Stanisław (bo o nim mowa) to fenomen i mówię to bez wazeliniarstwa ! Jak zobaczyłem jego obserwacje wizualne zmiennych to mi szczęka opadła, kiedyś zaprosiłem go na wykład do Biblioteki w Myślenicach i Ci którzy byli chyba byli również baaardzo zadowoleni.

        To właśnie z nim rozkręcałem forum miłośników astronomii i razem udało nam się zbudować fajne grono pasjonatów. Teraz ze względów zdrowotnych nie obserwuje już ale to kopalnia wiedzy !! a jeśli nie wiesz to jeden z niewielu Polaków nagradzanych przez AAVSO (taka organizacja astronomiczna z za oceanu od gwiazd zmiennych).

        Popytam może zechce się jeszcze pobawić w astro radio 🙂 , mam nadzieje że widziałeś nasza rozmowę z Panem Romanem Kancirukiem walczyłem o nią sporo, ale się udało i może na wiosnę wrócę do niego i tego tematu bo to jest człowiek pokroju Pana Stanisława i grzech ich nie wykorzystać, szczególnie że na moim forum astronomicznym jest cały dział poświęcony programowi Sonda i po naszym wywiadzie jest sporo pytań na które chcemy uzyskać odpowiedzi.

        #16885
        Zdjęcie profilowePablo
        Społeczność
         • Wypowiedzi : 42

         Tak wiedziałem o tej nagrodzie.
         Udało mi się również spotkać z Panem Profesorem w czasie 50-cio lecia istnienia szkoły w Dobczycach.

         Zachęcam powtórnie do tego wywiadu, albo lepiej cyklu opowieści/spotkań z Panem Profesorem na antenie Waszego radia. Uważam, że to mogłoby być czymś wartościowym również dla niego…. Tacy ludzie są nam potrzebni i powinni być aktywni, a nie odstawiani na boczny tor.

         #16886
         Zdjęcie profiloweBartek
         Administrator
          • Wypowiedzi : 13

          Firm w naszym regionie nie brakuje. Trzeba tylko nieco więcej nacisku położyć na promocji Waszego radia. Niech Was słucha jak najwięcej ludzi, a sponsorzy powinni się sami pojawić.

          Liczymy chyba że jesteśmy naiwni ale może nie że z czasem radio dotrze pod strzechy i do firm zwłaszcza że puszczamy muzykę na licencji CC czyli można ją puszczać bez opłat dla Zaiksu i innych w miejscach publicznych ! To nie tylko zysk dla nas ale i dla słuchaczy “komercyjnych”.

          Póki co jest kilka audycji cyklicznych i pojawią się nowe 🙂 tego jesteśmy niemal pewni bo mamy kolejnych zapaleńców na cale szczęście. Tylko ten czas jakoś nie chce się zrelatywizować niestety.

          #16887
          Zdjęcie profilowePablo
          Społeczność
           • Wypowiedzi : 42

           O obserwacjach nieba – proszę założyć nowy wątek i tam będziemy dalej pisać na ten temat…

           A co do radia – liczę, że wszystko się poukłada po Twojej myśli. Myślę, że jeśli uda Wam się rozpropagować informację, że nadajecie (może jakieś plakaty na mieście?), to zapewne słuchaczy Wam nie zabraknie. Grajcie muzę, róbcie te lokalne wywiady i zachęcajcie ludzi do tego, żeby o Was było głośno, a sukces sam Was znajdzie, czego życzę już przedświątecznie ! 🙂

           #16888
           Zdjęcie profiloweBartek
           Administrator
            • Wypowiedzi : 13

            Nikt nie słucha radia KMY.PL ?
            Ja słucham… ?

            No nie z słuchalnością wcale nie jest źle, audycje mają chyba grono stałych słuchaczy (moja – astro, zdrowie i lista zawsze słucha pewna grupa) w ciągu dnia jak idzie muzyka lub powtórki tez jest słuchalność mniejsza ale to raczej logiczne. Za to w stosunku do “normalnego” radia mamy pewną przewagę – mamy słuchaczy za granicami ! Wielka Brytania i Niemcy bardzo regularnie. Czasem USA i Australia, są też perełki takie że myślę że to czysty przypadek ale to może kiedyś w radio o tym opowiemy.

            #16889
            Zdjęcie profilowePablo
            Społeczność
             • Wypowiedzi : 42

             1. Jak się robi cytaty ? 😉 [Przyciski edytora są mało przyjazne i żaden nie HTML-owiec nie będzie wiedział jak tego używać, oprócz pierwszych trzech przycisków]

             2. Temat założyłem raczej dla tego, że nie było żadnych wpisów, a nie dla tego, że brak Wam Słuchaczy.. 😉

             3. Odległe kraje… prawie galaktyki… chętnie posłucham tej opowieści na Waszej antenie.

            Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
            • Musisz się <a href="https://kmy.pl/login/"><b>zalogować</b></a> by odpowiedzieć w tym temacie.