Gwiezdne wojny : Ostatni Jedi

Forum Dyskusyjne Na temat Kultura (książka, film, muzyka) Gwiezdne wojny : Ostatni Jedi

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #16975
  Zdjęcie profiloweBartek
  Administrator
   • Wypowiedzi : 13

   Jaka Wasza opinia o tym odcinku sagi ? Ja mam bardzo mieszane uczucia po obejrzeniu. Całkiem niezły jeśli patrzeć z perspektywy “nowych” Star Wars ale za bardzo chyba czuć tutaj Disneya – chcieli pogodzić od dzieci do dorosłych za dużo wątków romantycznych.

   To mają być Gwiezdne Wojny a nie jakieś romansidło 🙂

   Niestety zawsze im dalej w las w przypadku takich produkcji tym coraz bardziej robione z przymusu. No ale niech moc będzie z twórcami – na kolejne też pójdę – oczywiście.

   #16978
   Zdjęcie profilowePablo
   Społeczność
    • Wypowiedzi : 42

    Ja jeszcze nie byłem… Brak czasu. Ale wybieram się oczywiście. Jak tylko zobaczę, to skomentuję.

    P.S. Bardzo lubię gwiezdną sagę. 😉

    #18789
    Zdjęcie profilowePablo
    Społeczność
     • Wypowiedzi : 42

     No i w końcu mnie się udało obejrzeć ten film…. i… moim zdaniem to jest największa porażka. 🙁
     Niestety… Film się kupy nie trzyma i jest naciągany na maxa. Moim zdaniem nie było pomysłu na tę część, wiec zatoczono “pokrętne” koło i wrócono do “Powrót Jedi”. Klapa po całości. Jak lubię tę sagę, tak jest to porażka. Generalnie jestem wkurzony po tym filmie bo nie tego się spodziewałem….

     Jest kilka rzeczy, które dosłownie powaliły mnie na kolana:
     – laska, która pojęcia nie miała o istnieniu miecza laserowego, po kilkudniowej nauce władania mieczem świetlnym, a wykończyła kilku czerwonych ochroniarzy złego… dramat.
     – Kylo Ren (ten zły w masce, syn Lei i Hana) zabił własnego ojca, a w kilka sekund wykończył swego Guru zła, który rzekomo znał jego wszystkie myśli… Jakoś nie trzyma mi się to kupy.
     – Luke walczący sam nie wiem z czym? z sobą samym? z uczuciami (do kogo, do czego?) nie umiejący sobie z mocą poradzić i własnymi słabościami, lękami i czym tam ktoś jeszcze tylko chce… zamknięty w sobie, odpycha “Moc” i nie chce jej używać, nagle ni w 5 ni w 10 dostaje “Powera” i już jest na tyle sprawny, że od kopa potrafi robić z siebie hologramy i nawet odwiedza go sam wielki mistrz Joda. A gdzie ten mały skurczybyk był przez “ostatnie” 30 lat skoro tak źle było temu Lukowi… ? Teraz się pojawił? Skąd widział, że należy się tam pojawić własnie teraz ???
     Za dużo tego wszystkiego nagmatwania i niewiadomych. Nic z tego też nie wynikło… sensownego. Dla mnie to pokrętny plagiat ” Powrotu Jedi”. Generalnie – film do dupy i jestem niezadowolony.

    Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
    • Musisz się <a href="https://kmy.pl/login/"><b>zalogować</b></a> by odpowiedzieć w tym temacie.