Głogoczów: 27-letnia motocyklistka zginęła w wypadku. 29-letni kierowca Volkswagena miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów

O wypadku już dziś pisaliśmy w KMYpl. Otrzymaliśmy nowe fakty przesłane przez myślenicką policję.

26 maja br. około godziny 21:20 w Głogoczowie, na drodze krajowej nr 7, doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła 27-letnia motocyklistka.

Wczoraj około godziny 21:20 na ,,zakopiance” doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Kierujący volkswagenem 29-letni mieszkaniec gminy Myślenice wjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 7 zderzył się z kierującą motocyklem marki Honda, która poruszała się lewym pasem ruchu, jadąc w kierunku Zakopanego. Na miejscu pomocy poszkodowanej udzielali strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego, jednak obrażenia u osoby rannej okazały się na tyle poważne, że nie udało się jej uratować.
Policjanci z prokuratorem przeprowadzili oględziny. Utrudnienia w ruchu pojazdów trwały kilka godzin (jezdnia w kierunku Krakowa była zablokowana) więc zorganizowano objazdy.
Okazało się, że 29-letni kierowca Volkswagena ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany a prokuratura analizuje dziś zebrany materiał dowodowy rozważając kwestie ewentualnych zarzutów. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Apelujemy do kierowców samochodów, aby włączając się do ruchu dokładnie i dłużej obserwować zbliżające się pojazdy , szczególnie jednoślady. Z racji mniejszych gabarytów trudniej bowiem określić ich prędkość i odległość – co powoduje trudności w ocenie czy możemy włączyć się do ruchu bez jego utrudnienia.pisze rzecznik policji mł.asp. Dawid Wietrzyk.
informacja: mł.asp. Dawid Wietrzyk, Oficer prasowy – KPP w Myślenicach

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content