Sobotnie zdarzenia na drogach w powiecie. Głogoczów, Jawornik i Dobczyce, to tam interweniowali strażacy

Sobota – 24 października o godzinie 10.09 wpłynęło do SKKP PSP pierwsze zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Głogoczów na drodze krajowej nr 7. Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastępy JRG Myślenice oraz OSP Głogoczów. Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono uderzenie samochodu w bariery ochronne. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, poddano sorpcji wyciekłe na jezdnię płyny eksploatacyjne.

Dwie godziny później ponownie samochód osobowy uderza w bariery tym razem w miejscowości Jawornik. Na miejsce zdarzenia udają się zastępy JRG Myślenice, OSP Jawornik. Scenariusz działań bardzo podobny – utrudnienia na drodze, uszkodzone samochody i infrastruktura drogowa.

O godzinie 12.26 zastępy JRG Myślenice, OSP Dobczyce wyruszyły do działań przy wypadku drogowym w miejscowości Dobczyce. Samochód osobowy zjechał do rowu w wyniku czego poszkodowana została jedna osoba, której pomocy udzielili ratownicy medyczni ZRM i przewieźli ją do SOR w Myślenicach. Dalsze czynności polegały na usunięciu skutków zdarzenia z jezdni.

Warunki do poruszania się pojazdów w okresie jesiennym są trudniejsze więc kierujący powinni brać to pod uwagę podczas jazdy aby nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń na drogach.tłumaczy bryg. Roman Ajchler - rzecznik PSP Myślenice.
informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content