Gmina Dobczyce rozbudowuje sieć kanalizacyjną

Na finiszu są prace związane z budową kanalizacji w miejscowości Stojowice oraz na ul. Grabowej w Dobczycach. W ramach inwestycji prowadzonej przez Gminę Dobczyce wykonano kanalizację sanitarną o łącznej długości 1,9 km wraz z sieciową pompownią ścieków. Z wybudowanej kanalizacji korzystać będą mieszkańcy ponad 30 budynków mieszkalnych. Dodatkowo, tam gdzie kanalizacja prowadzona była w drogach, wykonano w ramach inwestycji także nowe nakładki asfaltowe. Prace budowlane realizowane było od połowy roku, a ich koszt wyniósł ponad 1,6 mln zł. Zadanie to stanowiło rozszerzenie projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy Dobczyce”, który dofinansowany był z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. W ramach tego samego projektu zrealizowano wcześniej rozbudowę oczyszczalni ścieków w Dobczycach.

Poprawa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w gminie Dobczyce to obecnie jedno z priorytetowych działań Gminy Dobczyce. Niemal ukończona już inwestycja na granicy Stojowic i Dobczyc jest obok inwestycji w Kornatce – Zalas najważniejszym zadaniem realizowanym w tym roku w zakresie wydłużenia sieci kanalizacyjnej na terenie gminy. Cały czas trwają także prace projektowe nad budową kanalizacji w części miejscowości Niezdów, Skrzynka oraz Dobczyce (ul. Skrzynecka i Widokowa). Prace w terenie rozpoczną się w przyszłym roku. Należy dodać, że każda z tych inwestycji realizowana jest przy zaangażowaniu pozyskanych środków zewnętrznych. mówi burmistrz Tomasz Suś.

Zadanie „Budowa kanalizacji w miejscowościach Stojowice i Dobczyce ul. Grabowa” realizowane jest w ramach projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy Dobczyce” realizowanego w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach”, oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

informacja UGiM Dobczyce

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content