Gmina Myślenice przekaże Poczcie Polskiej spis wyborców, tak zadecydował burmistrz Jarosław Szlachetka

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W dniu dzisiejszym na oficjalnym profilu burmistrza MiG Myślenice Jarosława Szlachetki ukazało się oświadczenie, w którym burmistrz informuje, że w związku z wpłynięciem do Urzędu Miasta i Gminy Myślenice wniosku o przekazanie danych ze spisu wyborców opatrzonego bezpiecznym podpisem kwalifikowanym wraz z dołączoną kopią rozstrzygnięcia organu administracji rządowej o nałożeniu na operatora wyznaczonego obowiązku, z którym wiąże się konieczność pozyskania danych ze spisu wyborców burmistrz zlecił przygotowanie przez urzędników rejestru wyborców i niezwłocznie udostępnię go Poczcie Polskiej.

Dane o wyborcach wymagane są, aby można było przeprowadzić wybory korespondencyjne na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, które wyznaczone zostały na dzień 10 maja 2020 roku. Ustawa, która reguluje taki przebieg wyborów jest jeszcze w procesie legislacyjnym i obecnie znajduje się w Senacie.

Nie ma problemów aby taki rejestr przygotować, a co ważniejsze nie widzę podstaw prawnych do tego aby tak jak inni samorządowcy utrudniać przygotowanie i przeprowadzenie wyborów prezydenckich. Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski. Na podstawie art. 99 ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Co-V-2 oraz decyzją Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 r. dotyczącą podjęcia przez Pocztę Polską czynności niezbędnych do przygotowania przeprowadzenia wyborów a także ustawy „Prawo pocztowe” które wskazuje Pocztę Polską jako „Operatora wyznaczonego” nie widzę podstaw aby kwestionować legalność takich działań. Jasne stanowisko w tej sprawie zajęła także Państwowa Komisja Wyborcza, która stwierdza, że należy udostępnić spisy wyborców Poczcie Polskiej.informuje burmistrz Jarosław Szlachetka.

Jednocześnie burmistrz MiG Myślenice oświadczył, że gmina Myślenice na potrzeby przeprowadzenia wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej udostępni zarówno lokale wyborcze jak i urny Poczcie Polskiej a także udzieli wszelkiej pomocy w przeprowadzeniu wyborów.

informacja i foto FB Jarosław Szlachetka

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x