Górki Myślenice Myślenice Wiadomości Sportowe

Górki z ósmym zwycięstwem i czwartym miejscem w tabeli!

W minioną sobotę Górki Myślenice w ramach ostatniego, tegorocznego meczu ligowego na wyjeździe zmierzyły się z Zielonką Wrząsowice. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem ekipy gości 1:2, które było ósmym triumfem w rundzie jesiennej. Dzięki świetnej drugiej połowie rundy Myśleniczanie zakończyli rywalizację na czwartym miejscu.

Chociaż pierwotnie mecz z Zielonką miał rozpoczynać rywalizację ligową, to ze względu na reorganizację rozgrywek, został przesunięty na pierwszy weekend listopada. Ekipa z Górnego Przedmieścia podczas ostatniego tegorocznego ligowego pojedynku walczyła o trzy punkty w starciu ze spadkowiczem klasy okręgowej, podczas pierwszego oficjalnego starcia pomiędzy tymi zespołami. Spotkaniu towarzyszyła iście jesienna aura w postaci niskiej temperatury i gęstej mgły.

Spotkanie lepiej rozpoczęła ekipa gości, jednak pierwsze poważne zagrożenie odbyło się ze strony gospodarzy w 5. minucie. Górki prowadziły grę i chociaż w meczu trener Czajka zastosował nowe ustawienie, to Myśleniczanie nie mieli z nim większego problemu. Ekipa z Myślenic objęła prowadzenie w 30. minucie, kiedy to po dokładnym podaniu od Tomasza Kani, piłkę uzyskał Mateusz Pietrzyk i zdobył tym samym swoje ósme w sezonie trafienie. Do przerwy Górki miały kilka okazji na podwyższenie wyniku, jednak jednobramkowe prowadzenie wydawało się być najbardziej sprawiedliwym rezultatem.

Drugą część pojedynku obie ekipy rozpoczęły ospale, jednak po 70. minucie do głosu ponownie przyszła drużyna gości. Trzy klarowne sytuacje i strzał w poprzeczkę, a następnie bramka Ignacego Dudka w 76. minuty praktycznie zapewniły zwycięstwo. Zielonka przebudziła się w samej końcówce, zdobywając trafienie w kontrowersyjnych okolicznościach na cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. Gospodarze ambitnie atakowali bramkę, jednak pewnie pomiędzy słupkami spisał się Krystian Kubiczek, który wielokrotnie pewnie interweniował. Starcie ostatecznie zakończyło się wygraną 1:2 zespołu Górek.

Podopieczni trenera Wojciecha Czajki wygrywając po raz ósmy w tym sezonie łącznie zdobyli 26 punktów, co jest rekordem punktowym w czasie rundy w historii Górek. Ekipa z Górnego Przedmieścia zakończyła również rywalizację na czwartej pozycji, a przecież na początku roku walczyła o pozostanie w A-klasie. Za zespołem z Myślenic świetny rok, w którym ekipa złożona od podstaw, potrafiła walczyć jak równym z równym z każdym przeciwnikiem, a efektem znakomitej dyspozycji jest końcowa lokata!

LKS Zielonka Wrząsowice – LKS Górki Myślenice 1:2 (0:1)

Bramki:

0:1 30’ M.Pietrzyk as. T.Kania

0:2 76’ I.Dudek as. M.Zięba

1:2 86’ J.Piszczek

Zielonka: Jarosław Sikora – Dawid Orzechowski (60’ Piotr Haberkiewicz), Kamil Musiał, Kacper Kapera, Bartosz Polański, Aleksander Przetocki (75’ Krzysztof Sroka), Bartłomiej Mrowca, Piotr Turcza, Jarosław Piszczek (kapitan), Paweł Szymski, Dariusz Włudyka (78’ Konrad Twardowski)

Ponadto na ławce: Mariusz Sarga, Arkadiusz Kowalczyk, Łukasz Jałocha

Górki: Krystian Kubiczek – Rafał Bujas, Mateusz Kubiński, Ireneusz Ziaja, Tomasz Kania (80’ Paweł Maślak) – Jarosław Kuchnia (66’ Andrzej Szlachetka), Paweł Dąbrowa, Karol Turała (39’ Marek Zięba) – Mateusz Pietrzyk – Ignacy Dudek (84’ Bartłomiej Bednarz), Mateusz Obierzyński (kapitan; 80’ Kamil Plewa)

Ponadto na ławce: Filip Kudas

Sędziowie: Paweł Wiliński oraz Krzysztof Żurek i Jakub Dziedzina (KS Myślenice)

Widzów: 70

Miejsce: Boisko LKS Zielonka we Wrząsowicach

Tabela końcowa rundy jesiennej w myślenickiej A-klasie (za: 90minut.pl)

Okiem Trenera Wojciecha Czajki:

„Samo spotkanie od początku odbywało się pod nasze dyktando. Prowadziliśmy grę i często dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich. Przeciwnik broniąc się nisko, czekał na szansę w ataku szybkim lub ze stałego fragmentu gry. Generalnie pełną kontrolę straciliśmy pod koniec spotkania, gdy padła bramka kontaktowa, ale udało nam się dowieźć wynik.

Kończymy bardzo udaną rundę, za którą gratuluję i dziękuję zespołowi i wszystkim zaangażowanym w życie klubu. Pomimo kilku wpadek nasza sytuacja w tabeli jest bardzo pozytywna. Z najsłabszej defensywy ligi mamy teraz jedną z najlepszych. Kadra jest szeroka i bardzo wyrównana. Nie pozostaje nam nic innego jak odpocząć po intensywnym roku i powoli szykować się już na okres przygotowawczy, który jest najistotniejszy w perspektywie nowego roku piłkarskiego. Celem, który mi przyświeca w Górkach jest zbudowanie solidnego A-klasowego zespołu. Jak na razie wszystko idzie w dobrą stronę. Gramy swoimi chłopakami, bez żadnych najemników, więc sytuacja jest dosyć stabilna. Celem sportowym w perspektywie sezonu jest zdobycie jak najlepszej pozycji, co jest oczywiście naturalnym w sporcie. Jeżeli zaś idzie o infrastrukturę, to najważniejsze jest zregenerowanie murawy na naszym stadionie.”

Źródło: Oliwier Bzowski

Pełna galeria zdjęć – Górki – Wrząsowice – KLIKNIJ TUTAJ.

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.