Groźby karalne kierowane pod adresem Burmistrza Szlachetki

Burmistrz Jarosław Szlachetka opublikował w dniu dzisiejszym oświadczenie, w którym poinformował, że na jego skrzynkę mailową przyszła wiadomość zawierająca skierowane pod jego adresem groźby. Osoba wysyłająca mail podpisała się: „Śmierć”, a w treści przeczytać można że „Niebawem mnie spotkasz na drodze” , jak informuje Burmistrz Jarosław Szlachetka.

W wyniku otrzymanej informacji adresat zawiadomił policję, która rozpoczęła dochodzenie mające na celu wykrycie autora wiadomości i skierowanie przeciw niemu dochodzenia. Taki proceder jak kierowanie gróźb karalnych może skutkować karą więzienia do lat dwóch lat.

W kontekście wydarzeń w Gdańsku i ostatnich gróźb rozesłanych do prezydentów wielu miast Polski tego typu pogróżki należy niestety traktować jako realne zagrożeniemówił w swoim oświadczeniu Burmistrz Szalchetka.

Jednocześnie burmistrz odniósł się do zarzutów kierowanych na formach internetowych dotyczących zatrudnienia jego małżonki w spółkach skarbu państwa i oświadczył, że taki fakt nie miał miejsca.

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL