I Festiwal Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale już 26 września w Dobczycach

Już 26 września w Regionalnym Centrum Oświatowo Sportowym w Dobczycach (ul. Szkolna 43), odbędzie się I Festiwal Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale, pod Honorowym Patronatem Józefa Tomala Starosty Powiatu Myślenickiego oraz Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce Tomasza Susia.
Ponad siedmiuset dęciaków w jednym miejscu!

Podczas tegorocznego festiwalu, na scenie konkursowej zaprezentuje się łącznie 18 orkiestr dętych z pięciu powiatów: myślenickiego, bocheńskiego, wielickiego, krakowskiego, suskiego i wadowickiego.

Zespoły już od godziny 9:00 rano będą prezentowały repertuar konkursowy, który oceniać będą specjaliści w obszarze orkiestr dętych. Zobacz pełną listę zespołów zakwalifikowanych do festiwalu: https://bit.ly/3z7ws8l

Niezmiernie się cieszę, że mimo pandemii, z zachowaniem wszystkich zasad sanitarno – epidemiologicznych, podjęliśmy się organizacji tak wspaniałego wydarzenia, w którym zaprezentują się najlepsze orkiestry dęte z naszego regionu. Dobrze wiemy, że ludzie kultury i sztuki są jednymi z najbardziej pokrzywdzonych, gdyż nie mogli grać swoich koncertów, a nawet realizować prób muzycznych. Warto podkreślić, że to nowa formuła festiwalu, a już budzi ogromne zaciekawienie, zarówno w branży muzycznej, jak i wśród mieszkańców, których serdecznie zapraszam na to wydarzenie.mówi Józef Tomal Starosta Powiatu Myślenickiego.

Największa Parada Orkiestr w Małopolsce.

W ramach festiwalu organizatorzy zapraszają mieszkańców powiatów myślenickiego nie tylko na widownię RCOS’u w Dobczycach, ale także do podziwiania orkiestr podczas Największej Parady Orkiestr ulicami Dobczyc. Parada Orkiestr wyruszy o godz. 13:30 z ul. Wąskiej (obok hotelu Podzamcze) i kolejno przejdzie ulicami: Rynek, Jagiellońska, Witosa aż do budynku RCOS’u (w przypadku niepogody parada nie odbędzie się).
W związku z paradą mogą wystąpić utrudnienia w ruchu (na ww. trasie) w dniu 26 września 2021r. w godz. 13:30-14:30 Organizatorzy serdecznie przepraszają za utrudnienia z tym związane.

Ponad 20 tysięcy złotych w puli nagród!

Wszystkie orkiestry biorące udział w festiwalu otrzymają nagrody pieniężne za udział, a dodatkowo najlepsze zespoły dodatkowe nagrody pieniężne i rzeczowe. Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Partner Festiwalu firma Gama Witczak.
Organizatorem Festiwalu jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach, a głównym Partnerem – Gmina i Miasto Dobczyce. Wspierają nas Partnerzy: MGOKiS Dobczyce, ZPiT Dobczyce, Malta Służba Medyczna oddział Myślenice.

informacja: Powiat Myślenicki

Powiązane wiadomości

Skip to content