Prezentujemy szkoły powiatu myślenickiego: I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Myślenicach

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki to szkoła znana mieszkańcom Powiatu Myślenickiego. Liceum z ponadstuletnią tradycją jest ważnym miejscem na mapie naszego miasta. To tutaj zdawało maturę wielu myśleniczan, tu kształcili się ludzie, których ścieżki kariery możemy śledzić i podziwiać. Warto dołączyć do grona uczniów tej szkoły z wielu powodów.

Różnorodne profile klas i dobrze zdana matura to gwarancja dostania się na wymarzone kierunki studiów. Uczniom, którzy chcą wiedzieć więcej, szkoła oferuje możliwość uczestniczenia w wielu projektach edukacyjnych. W ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej odbywają się zajęcia dodatkowe podnoszące kompetencje kluczowe uczniów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych. Licealiści mają też szansę rozwijać swoje artystyczne talenty, gdyż w szkole działa chór, teatr, koło fotograficzne. Szkolny Wolontariat i Samorząd Uczniowki to z kolei propozycja dla tych, którzy są pełni inicjatywy i lubią angażować się w różne akcje, nieść pomoc innym.

Najlepszą wizytówką szkoły jest fakt, że dwoje absolwentów „Kościuszki” znalazło się w gronie 96 najlepszych maturzystów w Polsce w 2020 roku i zostało finalistami VII edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego każdego roku odnoszą sukcesy w wielu olimpiadach i konkursach przedmiotowych, a także w sporcie. I LO w Myślenicach posiada Srebrną Tarczę Perspektyw – wyróżnienie będące od lat znakiem jakości szkół.

W ROKU SZKOLNYM 2021/2022 PROPONUJEMY KLASY Z PRZEDMIOTAMI ROZSZERZONYMI:

  • – KLASA A. matematyka, fizyka
  • – KLASA B. biologia, chemia
  • – KLASA C. biologia, matematyka
  • – KLASA D. matematyka, geografia, język angielski
  • – KLASA E. geografia, język polski, język angielski
  • – KLASA F. język polski, WOS, język angielski

I LO to szkoła z bogatą przeszłością, która daje szansę na fantastyczną przyszłość. Każdego roku dołącza do nas kilkaset nowych osób, bądź i Ty!

A zatem … Czy Twój wewnętrzny GPS już wybrał?

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki
ul. Jagiellońska 8,
tel. 12-274-00-70
www.almalo.edu.pl , zso@almalo.edu.pl

Powiązane wiadomości

Skip to content