Ichiban Camp 2020 – Obóz przygotowawczy dla zawodników

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W dniach 23 – 28.08.2020 w miejscowości Bardo odbył się Ichiban Camp 2020 – to prestiżowy obóz przygotowawczy dla najlepszych zawodników karate kyokushin w Polsce, prowadzony przez Trenera Kadry Narodowej, Mistrza Świata Sylwestra Sypienia z Wrocławia. Myślenice reprezentował sensei Marcin Sturgulewski oraz sempai Aleksander Nowak, który przygotowuje się do mistrzostw Polski Juniorów i Pucharu Europy juniorów. To już trzeci obóz treningowy w te wakacje, w którym biorą udział przedstawiciele Myślenickiej Akademii Karate ” Byakko”.

Podczas obozu zaplanowane były: poranny rozruch wraz z 2,5 km biegiem, dwa intensywne treningi dziennie – pierwszy ukierunkowany na przygotowanie motoryczne, a dokładnie poprawę szybkości, mocy oraz techniki wykonywanych ćwiczeń. Prowadzili je jedni z najlepszych Polskich specjalistów z tego zakresu, bracia Łukasz i Paweł Bochenkiewicz z B-team. Trening popołudniowy prowadził Sensei Sylwester Sypień pod kątem techniki i taktyki walki sportowej. Każdy trening zakończony był luźnymi sparingami, które są najlepszą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, a wieczorem obowiązkowa odnowa biologiczna w postaci masaży wodnych, sauny, jacuzzi oraz basenu.

W przedostatni dzień organizatorzy zabrali uczestników na spływ pontonowy, który w wydaniu karateków przebiegał w formie wyścigów. Myśleniczanie wraz z zawodnikami z Piaseczna zajęli drugie miejsce spośród ponad 15 ekip. Po południu odbyły się wyczekiwane przez wszystkich, dwugodzinne walki sparingowe, czyli esencja tego campu. Wieczorem wszyscy uczestnicy mieli okazję do wspólnego spędzenia czasu przy grillu.

Obóz zakończył trening rozluźniający, czyli masaże oraz sesja zdjęciowa.

informacja: Myślenicka Akademia Karate “BYAKKO” – Marcin Sturgulewski

 

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x