II Międzyszkolne Zawody w Speed-ballu

W mijający weekend zawodnicy z trzech klubów walczyli o najlepsze miejsca na podium w czasie zawodów międzyszkolnych odbywających się w Myślenicach. W wydarzeniu wystartowało 30 zawodników.

Zawody rozegrane zostały na sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 4 w Myślenicach. Turnieje toczyły się w dwóch grupach wiekowych z podziałem na kategorię męską i żeńską w konkurencji super solo oraz grze singlowej. Do rywalizacji stanęli zawodnicy przynależący do trzech sekcji: Speed-ball Myślenice, Speed-ball Poręba oraz Speed-ball Dobczyce.

„Dzisiejsze spotkanie otwarło pierwszy cykl pucharowy stworzony na nasz region. W 2019 roku zawodnicy będą zbierać punkty podczas turniejów. W grudniu wyłonimy i nagrodzimy najlepszych speed-ballistów.”- podkreśla Zbigniew Bizoń, trener speed-ball.

„Bardzo cieszy nas zaangażowanie młodzieży. Każde zawody pokazują rosnącą determinację i ducha walki. Wielu młodych zawodników trenuje codziennie, poza treningami zorganizowanymi, walczą też na swoich podwórkach. – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Zawody zakończyły się wyłonieniem i dekoracją zwycięzców oraz stworzeniem rankingu pucharowego na podstawie uzyskanych wyników.

informacja Sportownia

[post_gallery]

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content