II Powiatowy Dzień Sołtysa

W dzień Sołtysa (11.03) odbyło się drugie spotkanie Sołtysów powiatu myślenickiego. Na hali sportowej przy Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, zebrali się przedstawiciele sołectw z terenu powiatu.

Gospodarz spotkania Starosta Józef Tomal po przywitaniu przedstawił inwestycje Powiatu Myślenickiego w poszczególnych gminach, zarówno drogowe, edukacyjne jak i przedstawił aktualny stan remontu szpitala powiatowego oraz prezentował oddziały jaki już udało się oddać do dyspozycji pacjentów.

Po prezentacji nastąpiło wręczenie okolicznościowych dyplomów i upominków z okazji Powiatowego Dnia Sołtysa, jakie przygotował Powiat dla gości spotkania. Kolejnym elementem był występ zespołu “Dixi Band”, który prezentował muzykę dixielandową i jazzową.

Na zakończenie przygotowano poczęstunek i rozpoczęły się luźne rozmowy w przyjacielskiej atmosferze.

Jak podkreślał gospodarz spotkania Józef Tomal, sołtysi to bardzo ważny element samorządów, to pierwsze osoby, które stykają się z problemami sołectw i starają się je zawsze rozwiązywać dla dobra lokalnych społeczeństw. W tym roku odbywają się wybory na stanowiska sołtysów i w poszczególnych gminach. W powiecie myślenickim mamy 79 sołtysów, którzy właśnie dziś mają swoje święto.

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL