II Przegląd Walk Scenicznych – Głogoczów 2017

W sobotnie popołudnie w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie do broni przystąpili sławetni mężowie i nieziemskiej urody damy, tym samym przenosząc zgromadzoną publiczność na plan największych produkcji filmowych spod znaku “płaszcza i szpady” i nie tylko.
Wszystko to za sprawą odbywającego się po raz drugi Przeglądu Walk Scenicznych, który ponownie zorganizowali: Teatr Walki oraz Dom Kultury w Głogoczowie.

Podczas występów poszczególnych grup mogliśmy chociaż na chwilę przenieść się na plan takich arcydzieł światowego kina jak choćby: “Rob Roy” czy też “Kill Bill”. Każda scena odgrywana była z wielkim pietyzmem i dbałością o szczegóły, a największe wrażenie robiły spektakularne pojedynki,podczas których aktorzy prezentowali swoje niesamowite umiejętności we władaniu szablą, mieczem czy też szpadą. Gra świateł oraz udźwiękowienie pokazów, pozwalało jeszcze bardziej poczuć atmosferę tego spektaklu.
Tegoroczny przegląd ponownie miał charakter międzynarodowy, bo oprócz grup z Polski nie zabrakło również grupy ze Słowacji, która jest jednocześnie laureatem zeszłorocznej edycji festiwalu.

Wygląda na to, że to wydarzenie wpisało się już na dobre w cykl imprez organizowanych przez Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie, zatem nie z niecierpliwością czekamy na to kolejne już za rok.

Poniżej prezentujmy materiał wideo, który najlepiej przekaże ducha walki jaki panował na scenie oraz galerię zdjęć.

 

 

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content