III Przegląd Walk Scenicznych – Głogoczów 2018

W dniu 6 października 2018 r. w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie, odbył się III Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych.

Tym razem przegląd nosił nazwę “Szranki i konkury na przestrzeni epok”, a zespoły uczestniczące w przeglądzie, rywalizowały w trzech kategoriach:
Antyk – Średniowiecze, Renesans – Oświecenie oraz Freestyle.
Do rywalizacji przystąpiły następujące zespoły z następujących krajów:
Fencing Arts (PL), Cassanova (SK) , Contra Omnes Polonica schola secata (PL) , Małopolska Zgraja Sarmacka (PL) (UA) oraz Teatr Walki (PL).

Nad muzyczną oprawa wydarzenia czuwał znany wirtuoz instrumentów dawnych – Andrzej Horabik.

Po raz kolejny było to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci osób biorących w nim udział. To za sprawą doskonałej organizacji oraz niezwykle ciekawych walk, które w wielu momentach przyprawiały widzów o gęsią skórkę.
Do tego oprawa dźwiękowa i obsługa świateł, które razem w sposób niezwykły dopełniały występy uczestników. przeglądu. Szczególne słowa uznania należą się dyrektor WDK w Głogoczowie Pani Grażynie Kosibia za to, że z tak wielką pasją i zaangażowaniem po raz kolejny z pomocą wielu osób udało jej się stworzyć wydarzenie, które już po raz trzeci przyciągnęło do Głogoczowa pasjonatów walk scenicznych z całego kraju, a nawet i z Europy.

 


 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL