Intensywny poranek. Dwa zgłoszenia w przeciągu 5 minut zaalarmowały strażaków

Dzisiejszego poranka w przeciągu 5 minut do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęły dwa zgłoszenia wymagające interwencji straży pożarnej. O godzinie 6.05 Dyżurny operacyjny odebrał informację o zderzeniu dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej 968 w Lubniu. Zadysponował do działań GBARt z JRG Myślenice oraz OSP Lubień. Kolejne zgłoszenie wpłynęło o godzinie 6.10 z informacją o pożarze budynku mieszkalnego w Dobczycach. Do działań wyruszyły pozostałe dwa zastępy będące w gotowości z JRG oraz uruchomiono syreny w jednostkach OSP Dobczyce, Kornatka, Stojowice, Skrzynka, Brzączowice.

W miejscowości Lubień zabezpieczono miejsce zdarzenia na drodze, przeprowadzono sorbcję płynów eksploatacyjnych. Utrudnienia w przejeździe trwały ok. 1 godziny. Żadna z osób uczestniczących w zderzeniu nie odniosła obrażeń.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w miejscowości Dobczyce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar na poddaszu budynku mieszkalnego. Sprawiono linię gaśniczą i podano prąd wody do wnętrza palącego się obiektu. Roty ratownicze pracowały w aparatach powietrznych wykorzystując posiadany sprzęt służący do lokalizacji ognia w przestrzeniach ukrytych. Po wskazaniu miejsc o podwyższonej temperaturze przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji dachu celem wyeliminowania zarzewi ognia. W celu wykluczenia zagrożenia od gazów pożarowych po zakończonych działaniach gaśniczych skontrolowano pomieszczenia budynku na obecność tlenku węgla nie stwierdzając niebezpieczeństwa.

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content