Interwencja Kryzysowa – bezpieczeństwo i edukacja w systemie przeciwdziałania przemocy domowej. Konferencja OiK Myślenice

Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach w dniu dzisiejszym (14 listopada 2019) zorganizował konferencję podsumowującą kolejny rok działalności, której tematem była: “Interwencja Kryzysowa – bezpieczeństwo i edukacja w systemie przeciwdziałania przemocy domowej”.

Podczas spotkania jakie odbyło się w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach dyrektor ośrodka podsumowała kolejny rok pracy zespołu na rzecz mieszkańców powiatu myślenickiego. Funkcję jaką pełni Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach doceniali wszyscy którzy wypowiadali się podczas spotkania. Uczestniczący w konferencji starosta Józef Tomal wielokrotnie pokazywał jak niezwykłą rolę odgrywa ośrodek i jego działalność, zarazem przedstawiając jak jest to niezwykły zespół oraz podkreślał sprawność jego zarządzania i pozyskiwania środków zewnętrznych na jego działalność, bez których praca takiej instytucji była by niemożliwa.

Podczas konferencji wręczone zostały “Anioły Interwencji Kryzysowej”, za szczególny wkład w krzewienie idei Interwencji Kryzysowej.

W trakcie części panelowej można było wysłuchać wykładu dr Anny Błasiak z Katedry Nauk o Rodzinie Akademii Ignatianum w Krakowie zatytułowanego: Demokratyzacja relacji rodzinnych, jako przestrzeń życia rodziny bez przemocy w społeczeństwie “płynnej nowoczesności” oraz wystąpienia Marzeny Affeld “Skuteczna pomoc rodzinie czy marzenia romantyka – o pracy w Fundacji Dziecko w Centrum.

Na zakończenie konferencji odbył się panel dyskusyjny o współpracy międzyinstytucjonalnej w obszarze pomocy rodzinie doświadczającej przemocy.

 

[post_gallery]
 

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content