Interwencja Kryzysowa w Myślenicach z dofinansowaniem unijnym. Promesa została wręczona w urzędzie marszałkowskim

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Ogromny sukces Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach, który pozyskał w sumie 1 980 534 zł dofinansowania unijnego na projekt “Na ratunek całą dobę – Interwencja Kryzysowa w Myślenicach – nadzieja, pomoc, zmiana”

Sam projekt jest wart ponad 2,1 mln złotych, a resztę będzie stanowił wkład własny Powiatu Myślenickiego. W ramach realizacji projektu mieszkańcy naszego powiatu będą mogli liczyć na całodobowe wsparcie psychologiczne w sytuacjach kryzysu psychologicznego. Ponadto nadal funkcjonować będzie mieszkanie interwencyjne gdzie osoby dotknięte kryzysem będą mogły skorzystać z schronienia i pomocy.

Działania takie będę realizowane na pewno do 2023 roku.

Dzisiaj promesę potwierdzającą przyznanie dofinansowania wraz z Starostą Józefem Tomalem odebrał Wicestarosta Rafał Kudas oraz Dyrektor OIKiP Sylwia Michalec-Jękot.

Kryzys spowodowany ciężką sytuacją życiową może dotknąć każdego z nas, dlatego cieszę się z uzyskanego dofinansowania. Działanie Ośrodka jest ono szczególnie ważne w momencie nagłych sytuacji życiowych i braku innych możliwości uzyskania specjalistycznej pomocy. Razem ze Starostą Tomalem i Zarządem Powiatu rozumiemy tę potrzebę pomocy i dlatego w pełni wspieramy działania podejmowane przez OIKiP w Myślenicach będący jednostką naszego powiatu.mówił Wicestarosta Kudas, który kompetencyjnie jest odpowiedzialny między innymi za funkcjonowanie ośrodka.

Z kolei Józef Tomal zaznaczył, że pozyskane dofinansowanie jest dowodem na wysokie kompetencje kadry OIKiP w Myślenicach oraz zaufaniem jakim cieszą się oni w systemie pomocy społecznej i bezpieczeństwa.

Za to zaangażowanie i profesjonalizm bardzo dziękuję całemu zespołowi.mówił Starosta.

Uzyskane dofinansowanie jest również kolejnym przykładem na dobrą współpracę pomiędzy Powiatem Myślenickim a Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolska. Jest to już kolejne uzyskane dofinansowanie projektów Powiatu po np. Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej czy Centrach Kompetencji Zawodowych.

Starostowie szczególnie podziękowali również za pomoc, wsparcie i dobrą współpracę Marszałkowi Województwa Łukaszowi Smółce i Marcie Malec-Lech.

informacja Powiat Myślenicki

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x