Interwencje strażaków w miniony weekend, na drogach, w lesie i przykre zdarzenie w Gruszowie

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Kolejny weekend w statystykach strażackich zapiszę się jako okres intensywnej pracy i wyjazdów do zgłoszeń mieszkańców powiatu myślenickiego. Komenda Państwowej Straży Pożarnej wielokrotnie alarmowana była o zdarzeniach na drogach oraz w codziennych problemach mieszkańców, gdzie pomoc strażaków była koniecznością.

W południe dnia 9 sierpnia Dyżurny Operacyjny PSP przyjął zgłoszenie o potrzebie transportu osoby poszkodowanej z lasu (złamana kończyna dolna) do karetki Zespołu Ratownictwa Medycznego w miejscowości Kornatka. Transport poszkodowanej kobiety wykonano wykorzystując pojazd Quad z przyczepą. Udział w akcji brał zastęp OSP Kornatka i JRG Myślenice. Kolejna akcja gdzie niezbędnym elementem okazał się quad umożliwiający bezpieczny i szybki transport poszkodowanej osoby.

W Biertowicach na drodze krajowej nr 52 o godzinie 23.04 doszło do zderzenia czołowo – bocznego dwóch samochodów osobowych. Poszkodowana została jedna osoba, która została przebadana przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście okazało się, że poszkodowany nie wymagał dalszej hospitalizacji w szpitalu. Strażacy przemieścili pojazdy na pobocze i usunęli rozbite elementy z jezdni w celu przywrócenia jej dla ruchu kołowego. Udział w akcji wziął zastęp JRG Myślenice, OSP Biertowice, OSP Krzywaczka.

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w dniu 10 sierpnia o godzinie 7.03 odebrało zgłoszenie o potrzebie otwarcia mieszkania w miejscowości Gruszów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zamknięty budynek mieszkalny, w którym mieszkał samotnie starszy mężczyzna (lat 78) niewidziany od dłuższego czasu. W asyście funkcjonariuszy Policji wykonano dostęp do wnętrza budynku. Wewnątrz znajdowały się zwłoki mężczyzny. W akcji uczestniczyli funkcjonariusze JRG Myślenice oraz OSP Gruszów.

W tym samym dniu o godzinie 22.27 wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z dzikim zwierzęciem na drodze krajowej nr 7 w Głogoczowie.  Przyczyną kolizji było wtargnięcie dzika na jezdnię. Strażacy usunęli skutki tego zdarzenia z jezdni, a pojazd został zabrany przez służby pomocy drogowej. Udział w akcji brała miejscowa jednostka OSP Głogoczów oraz zastęp JRG Myślenice.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o