Interwencyjna Audycja Programu 1 Polskiego Radia – „Bezpieczna Jedynka” Z Krzyszkowic

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

„Bezpieczna Jedynka” to druga, po ponad dziesięciu latach, odsłona cyklu Programu 1 Polskiego Radia propagującego bezpieczeństwo na drogach. W najbliższy piątek dziennikarze pojawią się na popularnej „Zakopiance” w pobliżu Krzyszkowic. Początek audycji interwencyjnej radiowej Jedynki na żywo z udziałem mieszkańców i zaproszonych ekspertów 14 lutego o godz. 17.10.

Reporterzy Programu 1 Polskiego Radia pojawią się tam, gdzie słuchacze będą oczekiwać porady lub pomocy w zakresie bezpieczeństwa. Plenerowa audycja „Bezpieczna Jedynka” poświęcona jest szeroko rozumianemu bezpieczeństwu: od tego osobistego, przez fizyczne na drogach, chodnikach, boiskach i stadionach, szpitalach po bezpieczeństwo socjalne i prawne. Akcji towarzyszy hasło: „Z Jedynką bezpieczniej”. Dotychczasowy charakter poradnikowy akcji został poszerzony o wymiar interwencyjny.

W piątek 14 lutego Patryk Kuniszewicz i Maciej Walecki, reporterzy Programu 1 Polskiego Radia, odwiedzą Krzyszkowice. Plenerowe studio radiowej Jedynki stanie na pobliskim skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 na „Zakopiance”, między Krakowem a Myślenicami. Zarządca drogi, czyli GDDKiA, ma w planach przebudowę tego miejsca na bezkolizyjne do 2023 roku. Powiat i gmina będą wspierać tę inwestycję finansowo. Mieszkańcy jednak nie chcą czekać, bo dla nich to trzy kolejne lata ciągłego stresu o zdrowie i życie bliskich. I to właśnie na znak protestu blokowali ruch tuż przed Pucharem Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, pragnąc zwrócić uwagę na zgłaszane od lat prośby dotyczące przebudowy skrzyżowania, by było bezkolizyjne dla pieszych i samochodów jadących drogą podporządkowaną.

Dziennikarze Jedynki, wraz z zaproszonymi ekspertami, przedstawią propozycję poprawy bezpieczeństwa tego miejsca. Sugerowane rozwiązanie skomentuje, oceni i wyceni inżynier ruchu z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. W audycji wezmą udział także mieszkańcy pobliskich Krzyszkowic oraz eksperci z małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, i małopolskiej policji. – Interweniujemy, żeby coś zmienić. Zależy nam na poprawie bezpieczeństwa i w tym, i w każdym wskazanym przez słuchaczy miejscu. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z ekspertami z Policji, Straży Pożarnej, fundacji oraz stowarzyszeń związanych z ruchem drogowym będziemy w stanie poprawić bezpieczeństwo na naszych drogachtłumaczy Patryk Kuniszewicz, prowadzący audycję.

Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia co piątek odwiedzą wskazane przez słuchaczy niebezpieczne odcinki dróg. Będą interesować się także bezpieczeństwem dzieci w szkołach, jakością pracy organizatorów zimowego wypoczynku, a przed sezonem letnim sprawdzą kąpieliska. Każda wizyta odbędzie się z udziałem policji, przedstawicieli lokalnych samorządów i gości, którzy pomogą w rozwiązaniu niepokojących zjawisk, problemów i spraw dotyczących bezpieczeństwa, na poruszeniu których słuchaczom zależy najbardziej. – Chcemy być jeszcze bliżej słuchaczy i ich problemów, dlatego prosimy o zgłaszanie nam miejsc i sytuacji, w których bezpieczeństwa – zwłaszcza tego na drogach – brakuje.apeluje Patryk Kuniszewicz.

🔶 Emisja „Bezpiecznej Jedynki” w piątki w godz. 17.10-17.30.

informacja Polskie Radio PR 1

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o