Jak suplementacja może poprawić pracę serca?

Artykuł sponsorowany

Serce jest jednym z najważniejszych narządów wewnętrznych człowieka. Warto zatem wiedzieć jak prawidłowo o nie zadbać, tym bardziej, że jest ono często źródłem wielu poważnych chorób. Podobnie jak wiele innych narządów, serce do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje określony substancji odżywczych, które pozytywnie wpływają na jego pracę. Tym samym na przestrzeni lat, powstało wiele suplementów diety, które skutecznie mogą poprawić ogólną kondycję serca, a tym samym także całego układu krwionośnego w organizmie człowieka. Warto przyjrzeć się temu, jakie składniki odżywcze będą pożądane dla zdrowia serca.

Jakie substancje odżywcze warto przyjmować na serce?

Istnieje wiele różnych składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na pracę serca oraz całego układu sercowo-naczyniowego. Warto je przywołać, aby wiedzieć jakich suplementów diety szukać oraz jakie produkty uwzględnić w diecie. Będą to m.in.:

  • Kwasy tłuszczowe omega-3;
  • Kwas foliowy
  • Kwas alfa-liponowy (ALA);
  • Koenzym Q10;
  • Resweratrol;
  • Witaminy B oraz E;
  • Magnez.

Oczywiście zawsze najbezpieczniejszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług dietetyka, a także kontrola stanu swojego zdrowia u lekarza. Następnie wybór odpowiednich suplementów diety będzie zdecydowanie prostszy. W ofercie sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/Na_serce-k382.html) dostępna jest szeroka oferta suplementów diety, które wspomagają pracę serca i mogą realnie poprawić sytuację zdrowotną organizmu.

Jak prawidłowo wzmocnić pracę serca?

Chociaż różnego rodzaju suplementy diety są bardzo ważne i mogą okazać się niezwykle pomocne – to należy pamiętać, że są one tylko uzupełnieniem diety właściwej, a najlepiej jeśli byłoby to wszystko zwieńczone jeszcze odpowiednią aktywnością fizyczną. Suplementy diety nie są swego rodzaju magicznym produktem, których zażywanie może zatrzeć niewłaściwe nawyki żywieniowe i ogólnie niezdrowy styl życia.

To powoduje, że warto wiedzieć co należy zrobić, poza wyborem odpowiedniego suplementu diety. Przede wszystkim na wzmocnienie serca warto przejść na właściwie zbilansowaną dietę, bogatą m.in. w odpowiednie tłuszcze omega-3, które można znaleźć w tłustych rybach (np. tuńczyku i łososiu), a także w oliwie z oliwek, oleju rzepakowym itp. 

Co więcej, warto także wypracować sobie nawyk regularnych ćwiczeń. Już 30 minutowa aktywność fizyczna 3 razy w tygodniu sprawi, że serce zacznie lepiej funkcjonować. Dopiero w kolejnym kroku należy sięgnąć po najwyższej jakości suplementy diety.

Na serce i nie tylko… Dieta, trening, suplementacja

Co więcej, taki schemat powinien towarzyszyć każdemu rodzajowi suplementacji, nie tylko tej w trosce o zdrowe serce. Odżywki i suplementy diety nie są w stanie zastąpić pełnowartościowej, zbilansowanej diety. Powinny one być odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie organizmu na określone substancje odżywcze, których nie jest się w stanie dostarczyć poprzez pożywienie. 

Równie istotne jest także to, aby pochodziły one ze sprawdzonego źródła, jak np. ze sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/), który posiada szeroką ofertę odżywek i suplementów diety, które wspierają nie tylko zdrowie i układ odpornościowy, ale także pozwalają osiągać lepsze efekty treningów, nawet najbardziej wymagającym sportowcom.

Artykuł sponsorowany

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content