Ostatnie szlify malarskie zmodernizowanej ul. Kniaziewicza – pisze na swoim profilu Burmistrz Myślenic. Jak wygląda droga po remoncie?

Ulica Kniaziewicza nazywana często przed remontem najkrótszą i najszerszą ulicą w Myślenicach już tak nie wygląda. Prace modernizacyjne trwały prawie pół roku. Nowa droga to nie tylko zmiana nawierzchni lecz również nowe przejścia dla pieszych z wysepkami po środku jezdni, wyznaczone miejsca parkingowe a nawet prędkościomierz. Przebudowany został chodnik wzdłuż jezdni oraz zjazdy.

Wśród wyznaczonych parkingowych zostały przeznaczone dwa place postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Niestety na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy utworzone miejsca parkingowe będą włączone w strefę płatnego parkowania jaka obowiązuje w Myślenicach czy będą to najbliższe centrum miejsca z możliwością darmowego pozostawienia samochodów.

W weekend pojawiły się pomalowane pasy i został przywrócony normalny ruch na tej ulicy. Obecnie poprzez wybudowanie dwóch wysepek dla pieszych na środku ulicy wymuszona została wolniejsze poruszanie się pojazdów. Szybkości poruszania się na tej ulicy sygnalizuje prędkościomierz.

Jak sprawdzi się nowe rozwiązanie zapewne szybko przekonają się kierowcy i piesi dla których nowy sposób komunikacji zapewne będzie dobrym i bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content