Jan Mastela najlepszym zawodnikiem turnieju zapaśniczego im. Ryszarda Dworaka w Rudzie Śląskiej

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W silnie obsadzonym turnieju w Rudzie Śląskiej uczestniczyło 130 zawodników z 23 klubów polskich, oraz ponad 40 zawodników z Czech i Ukrainy. Klub Sportowy „DALIN” pod czujnym okiem trenera Roberta Proszkowca reprezentowało czterech zawodników. Byli to: Jan Mastela i Mikołaj Łętocha w grupie kadetów, oraz Kacper Bijan i Kacper Żelazny w grupie dzieci.

Jan Mastela walczący w kategorii do 80kg wygrał trzy walki bez straty punktu i wszystkie przed czasem zdobywając złoty medal. Pięknie technicznie wykonane rzuty suplesowe za 5 punktów, jak również rzuty biodrowe były ozdobą turnieju . Trenerzy wszystkich ekip, również zagranicznych wybrali Janka najlepszym zawodnikiem turnieju!

Mikołaj Łętocha zajął czwarte miejsce w kat. wagowej do 60 kg. Podczas turnieju stoczył cztery walki z których jedną wygrał. W grupie dzieci Kacper Żelazny walczący kategorii wagowej +66kg wygrał jedną walkę z Czechem, a dwie przegrał nieznacznie na punkty zdobywając brązowy medal. Kacper Bijan w kategorii do 35kg zajął piąte miejsce.

Dla obydwu Kacprów były to pierwsze tak poważne zawody międzynarodowe i pomimo tremy było widać dużą chęć walki i zaangażowanie. Mikołaj Łętocha stoczył również zaciętą walkę o brązowy medal. Niestety z powodu choroby na zawody nie wyjechał jego kuzyn – Wojtek Łętocha, który bardzo chciał się zrewanżować za występ w Turnieju Barbórkowym.

Wyjazd na zawody i bezpieczny powrót do Myślenic został zrealizowany dzięki Firmie Seat Dynamica, która nieodpłatnie udostępniła samochód Seat Ibiza. Uczestnicy wyjazdu składają serdeczne podziękowanie P. Jarosławowi Bochenkowi Prezesowi Zarządu.

informacja KS Dalin Zapasy – Robert Proszkowiec

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x