Informacje  

“Jest jak w Domu” – Dar Artystów dla Pacjentów

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Szpitala w Myślenicach odbyło się uroczyste przekazanie dzieł artystów dla pacjentów tej placówki. Pomysłodawcą akcji i koordynatorem jest Jerzy Fedirko, z którego inicjatywy pojawiły się dział artystów na ścianach korytarza i sal Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Jerzy Fedirko zaprosił do współpracy artystów fotografików, malarzy i rzeźbiarzy. Prosił o podarowanie jednego dzieła dla pacjentów, wynikiem tej akcji są 74 prace które zdobią ściany korytarza i sal – 58 artystów z Polski oraz Kanady i Ukrainy przekazało swoje dzieła. Przeważająca część to fotografie (55 prac), 12 obrazów , 4 ceramiki 1 rzeźba i 1 kolaż.

“Gdy rozkładaliśmy prace Pani Czesia powiedziała najpiękniejsze słowa które są podsumowaniem tej akcji – Jest jak w domu” jak stwierdził Jurek Fedirko. Prace te to nadzieja dla pacjentów a radość dla artystów.

Wspaniałą inicjatywę wsparli i współtworzyli : MG Foto, Biblioteka Pedagogiczna, FotoVideo Kadr oraz Galeria Myślenicka. Tak niewiele potrzeba by uprzyjemnić czas spędzony na oddziale szpitalnym i tak niewiele by dać radość i ulgę w cierpieniu i chorobie.

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub