Jest wotum, nie ma wyjaśnień Radnych

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Myślenicach sprawujący urząd burmistrza Jarosław Szlachetka otrzymał wotum zaufania za rok 2019. Za udzieleniem wotum głosowało 15 radnych, głosów wstrzymujących były 4 oraz jeden głos przeciw udzieleniu wotum.

Głosu poparcia udzielił w całości klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w imieniu którego taka deklarację jeszcze przed samym werdyktem zapowiedział radny Wacław Szczotkowski. Dwójka radnych, którzy opuścili klub Macieja Ostrowskiego czyli radna Izabela Kutrzeba oraz radny Czesław Bisztyga również głosowali za wotum. Swoją aprobatę dla działań Jarosława Szlachetki za rok 2019 udzielili również przewodniczący Rady Miejskiej Jan Podmokły z klubu Macieja Ostrowskiego oraz Józef Błachut z tego samego klubu, a także Wojciech Malinowski startujący z list KW Bez Układów.

Rok wcześniej Jarosław Szlachetka nie uzyskał wotum zaufania, gdyż zarówno radni klubu Macieja Ostrowskiego jak i startujący z list KW Bez Układów wstrzymali się od udzielenia poparcia, a głosy radnych Prawa i Sprawiedliwości nie wystarczyły do korzystnego wyniku głosowania.

Po sesji do naszej redakcji napłynęło wiele zapytań o postawę i zmianę decyzji radnych, którzy w tym roku postanowili udzielić poparcia sprawującemu urząd burmistrza Jarosławowi Szlachetce. Chcąc rozwiać wątpliwości mieszkańców, a zarazem wyborców tych radnych, skierowaliśmy drogą mailową zapytania do radnych którzy zmienili swoją decyzję w stosunku do poprzedniego roku.

Niestety na nasze pytanie odpowiedział jedynie radny Wojciech Malinowski (KW Bez Układów), który swoją decyzję tłumaczył, iż:

Głosując “za” udzieleniem wotum zaufania dla Burmistrza za pełny rok działalności udzieliłem mu tak naprawdę kredytu zaufania – każdy na taki zasługuje. Zobaczymy za rok czy warto było. Rok temu kogoś my oceniali? – byłego czy obecnego burmistrza.

Odpowiedzi nie uzyskaliśmy od radnej Izabeli Kutrzeby, Józefa Błachuta oraz przewodniczącego Rady Jana Podmokłego z którym również staraliśmy się kontaktować drogą telefoniczną. Należy zadać sobie pytanie czy uzyskanie przez radnych mandatu zwalnia ich z odpowiedzialności i wyjaśnień w stosunku do swoich wyborców? Czy w radzie reprezentują jedynie swoje poglądy i opinie czy winni brać również pod uwagę głos swoich wyborców, którym należy się wyjaśnienie z podejmowanych przez nich decyzji.

Miejmy nadzieję, że wyborcy uzyskają odpowiedź na swoje pytania i wątpliwości w bezpośrednim kontakcie z radnymi, którzy nie zechcieli odpowiedzieć na pytanie przesłane za naszym pośrednictwem.

Related posts

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x