Jesteśmy Wśród Was, Akceptujcie Nas

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dzisiejszy myślenicki Rynek był żółto-niebieski, wesoły i słoneczny. Kolejny raz w połowie maja spotykają się w tym miejscu osoby z niepełnosprawnością intelektualna wraz ze swymi opiekunami, nauczycielami czy terapeutami.

Za każdym razem jest to okazja by uwidocznić pozostałej części społeczeństwa różnorodności i możliwości osób z niepełnosprawnością intelektualną. To również święto, podczas którego zwracamy uwagę na bariery istniejące w społeczeństwie takie jak: edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne itp.

Jesteśmy Wśród Was, Akceptujcie Nas” – hasło przyświecało tegorocznemu spotkaniu w Myślenicach. Często osoby, które spotykamy codziennie, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, są postrzegane przez pryzmat ich niedoskonałości. Ale ich potrzeby, odczucia, uczucia i chęć poznania jest tożsama z naszą.

Uroczystości na Rynku poprzedziła Msza Św, odprawiona w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Myślenicach. Po Mszy Św. uroczysta parada przeszła ulicami naszego miasta w towarzystwie orkiestry dętej, by po chwili dotrzeć na myślenicki Rynek, gdzie odbywały się liczne występy artystyczne.

W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie “Polskiego stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnością intelektualną” koło w Myślenicach, Ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczego oraz myślenickiego “Magicznego Domu”.

 

 

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x