Joga w Głogoczowie

W październiku Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa zakończyło realizację projektu „Zdrowy kręgosłup w każdym wieku – otwarte warsztaty z elementami jogi”. W projekcie zrealizowano 29 godzin zajęć pod okiem profesjonalnego trenera, a frekwencja uczestników (nawet 28 osób jednorazowo na warsztatach, przed ogłoszeniem pandemii) od początku projektu mobilizowała Stowarzyszenie do szukania rozwiązań i powrotu do tej formy aktywności, również w obecnych trudnych czasach. Gościnne progi Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie, duża przestrzeń do ćwiczeń i podział uczestników na niewielkie grupy sprawił, że projekt mógł zostać zrealizowany do końca. Z różną systematycznością w projekcie wzięły udział aż 53 osoby.

Projekt mógł zostać zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Gminy Myślenice oraz współpracy z Domem Kultury w Głogoczowie i miejscową filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach.

Nie jest to jednak pożegnanie z taką formą aktywności fizycznej w Głogoczowie. Zainspirowane zaangażowaniem uczestników – gdy na zajęcia przychodziły mamy z dorosłymi córkami, synowe z teściowymi – w październiku członkinie Stowarzyszenia rozpoczęły kolejny projekt: „Integracja pokoleń na macie – zajęcia sportowe z elementami jogi”. Tym razem przed organizatorami spore wyzwanie:

Z jednej strony uczestnicy chcą przychodzić na zajęcia stacjonarne, ale z drugiej strony obowiązują nas ograniczenia i odpowiedzialność społeczna. Cześć zajęć spróbujemy prowadzić zatem w formie on-line. Taka forma zajęć na pewno będzie super rozwiązaniem dla osób, które albo mają kwaratannę, są niezupełnie zdrowe, bądź miały styczność z osobami chorymi. One mogą nadal trenować w zaciszu własnego domu.przekonuje Monika Kobus, Prezes Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa.

Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej, zajęcia dla Mieszkańców Gminy Myślenie są bezpłatne a projekt będzie realizowany do grudnia. W tej chwili nie ma już miejsc na zajęcia stacjonarne, ale nadal można zapisywać się na zajęcia w formie on-line na www.glogoczow.pl .

informacja SWIG Głogoczów – Małgorzata Jończyk
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content