Józef Król powołany do kadry narodowej ISKA na mistrzostwa świata w Kickboxingu

Myśleniczanin powołany do kadry narodowej ISKA na mistrzostwa świat w Kickboxingu 2019. Urodzony w miejscowości Bulina na codzień mieszkający w Wielkiej Brytanii i tam trenujący w klubie IRON FIGHT CLUB pod okiem trenera Piotra “IRONA” Ptasińskiego w Worcester Józef Król otrzymał możliwość wystąpienia na mistrzostwach świata w Kickboxingu.

Zawodnik ten w 2008 roku założył i prowadził do 2014 roku Myślenicką szkołę sztuk walki “Fight Club Myślenice”. Jego dotychczasowy największy sukces to zdobycie na gali “Night of Champions” w Wieliczce (30.06.2012r) pasa zawodowego Mistrza Europy w formule k-1 w wadze ciężkiej. Po czym w 2012 roku zakończył karierę walką w formule MMA przegrywając przez techniczny nokaut z Mateuszem Kulińskim.

Zawsze związany ze sportami walki czego efektem było 7 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk i Sportów Walki “Fighters Day” w latach 2009 – 2014, których był pomysłodawcą i organizatorem. Józefa Króla mogliśmy obserwować również na ekranach w kilku filmach instruktażowych takich jak “Fight day” oraz “Total Combat”.

W czerwcu 2018 postanowił wrócić do czynnego uprawiania sportów walki i wznowił zawieszoną karierę sportową co przyniosło to znakomity efekt w postaci powołania do kadry narodowej na mistrzostwa świata ISKA, które odbędą się w 2019 roku w Irlandii, na których zawodnik będzie reprezentował nie tylko Polskę ale również Myślenice, z których pochodzi.

Czekamy na występy Józefa Króla i kibicujemy naszemu reprezentantowi na arenach międzynarodowych.

 

 

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL