Jubileusz 10-lecia Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem” z Wiśniowej

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Uroczysta gala wieńcząca 10 lat istnienia i pracy na rzecz chorych stowarzyszenia odbyła się w niedzielę 6 października w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej. Miejsce to już wielokrotnie gościło członków i sympatyków stowarzyszenia jednak tym razem zarówno powód jak i okoliczności były wyjątkowe.

Każda obchodzona rocznica jest czasem podsumowań, refleksji i analizy tego co jest, co było i co czeka w przyszłości. Tak było i tym razem. Zarząd stowarzyszenia podsumował dotychczasową działalność, oraz przedstawił plany na przyszłość. Nie obyło się bez łez radości, euforii przeplatanej zadumą, jednak wszystko co miało miejsce tego dnia było nasycone poczuciem dobrze pełnionej posługi dla objętych pomocą podopiecznych.

Zaproszeni, licznie przybyli goście to przede wszystkim osoby blisko związane z ideą stowarzyszenia i regularnie uczestniczące w jego funkcjonowaniu. Formy współpracy są różne, ale każda finalnie ma odzwierciedlenie w codziennej działalności i funkcjonowaniu stowarzyszenia. Są tacy, którzy wspierają finansowo, inni poświęcają swój czas będąc z chorymi, jeszcze inni uczestniczą w zbiórkach funduszy, tworzeniu akcji charytatywnych i wielu, wielu innych działań, które finalnie sprowadzają się do jednego – możliwości niesienia pomocy potrzebującym. Wartym podkreślenia i niezwykle cennym jest uczestnictwo tak licznego grona wolontariuszy w osobach dzieci i młodzieży.

Dzisiejszy, przesiąknięty konsumpcjonizmem i znieczulicą świat jest miejscem w którym postawy pomocowe nie są czymś codziennym, dlatego wszystkie te zaangażowane osoby są skarbem nieocenionym, zaś oddani idei pomocy Ci młodzi i najmłodsi błyszczą jak diamenty potwierdzając swoja postawą, że idea bezinteresownej pomocy nie umarła a nawet ma się całkiem dobrze.

Życzymy Stowarzyszeniu, jego zarządowi i sympatykom wszelkiej pomyślności i aby zawarte w herbie przesłanie pomocnej, otwartej dłoni zawsze przyświecało wszystkim podejmowanym działaniom i decyzjom.

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x