Jubileuszowy V Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W dniu dzisiejszym w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się „Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych”. To już V edycja wydarzenia realizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Magiczny Dom” w Myślenicach.

Tak jak w latach poprzednich tak i podczas tegorocznej edycji w przeglądzie udział wzięły grupy, organizacje i instytucje działające na rzecz osób niepełnosprawnych, które mogły zaprezentować swoje dokonania na scenie lub też w formie kiermaszu, który odbył się przy okazji tego wydarzenia (m.in. OREW, Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenia).

Niewątpliwie każda osoba występująca dzisiaj na scenie zasługuje na szczególne wyróżnienie i gromkie brawa. Każdy z występów był niezwykły, pełen energii i artyzmu, a co najważniejsze był poprzedzony godzinami prób i przygotowań i za to po raz kolejny należą się brawa wszystkim uczestnikom przeglądu. Nie zapominajmy w tym miejscu o pracy takich osób jak opiekunowie i terapeuci, które to stoją za przygotowaniem każdego z tych wspaniałych występów.

Przegląd jest wydarzeniem, którego celem jest umożliwienie zaprezentowania osiągnięć osobom niepełnosprawnym, włączanie tych osób do przestrzeni publicznej poprzez twórcze działania, zmiana stereotypów dotyczących oceny przydatności społecznej osób niepełnosprawnych (jako twórców i osoby aktywne w różnych sferach życia, a nie tylko odbiorów pomocy), poznawanie nowych instytucji i osób poprzez integrację uczestników przeglądu.

 

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x