Kolarze z Tour de Pologne przejechali przez Myślenicki Rynek. Wywrotka zwycięzcy lotnej premii

Przez Myślenicki Rynek przejechali dziś kolarze startujący w wyścigu Tour de Pologne. Trasa pierwszego etapu z uroczystym startem w Krakowie przebiegała między innymi przez Myślenice. Po starcie kolarze przejechali przez Świątniki Górne w stronę Myślenice, gdzie przez Zawadę i Polankę wjechali do Myślenic, ścigając się jadąc ulicami Traugutta, Jordana, Gałczyńskiego, przez ul. Kościuszki wjechali na Rynek. To właśnie w centrum naszego miasta znajdowała się lotna premia na 26 km etapu.

Na ulicę Kościuszki jako pierwsi wjechali kolarze którym udało się oderwać od peletonu. Przewaga wynosiła prawie 3,5 minuty nad zasadniczą grupą zawodników. W tej trójce było dwóch Polaków Adrian Kurek i Jakub Kaczmarek oraz Francuz Charles Planet.

Wśród licznie zgromadzonych kibiców i mieszkańców Myślenic rozegrała się pierwsza lotna premia, którą wygrał Adrian Kurek przed Francuzem Charles Planet na trzecim miejscu premię przejechał Jakub Kaczmarek. Tuż za lotną premią doszło do upadku Polaka, który był zwycięzcom lotnej premii. Szybka interwencja ekipy biało-czerwonej, wymiana sprzętu na sprawny i pomoc kibiców oraz doping pozwoliła zawodnikowi na szybki powrót na trasę wyścigu. Z Rynku wyjechał jako trzeci jeszcze przez peletonem.

Kolejny raz kolarzy gościć będziemy podczas piątego etapu w dniu 7 sierpnia 2019, który prowadzi z Kopalni Soli Wieliczka do Bielsko-Białej. Wówczas przejadą przez Zawadę, Polankę, następnie przez Myślenice „Zakopianką” i przez Jawornik w stronę Sułkowic.

 

[post_gallery]
 

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content