Kolędy zabrzmiały w Skomielnej Czarnej

Kolejny “Noworoczny Koncert Kolęd” wybrzmiał w kościele Nawidzenia NMP w Skomielnej Czarnej. Doroczna piękna tradycja kolędowania przez Góralską Orkiestrę Dętą ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki to zawsze święto nie tylko dla wielbicieli kolęd lecz szczególnie dla tych, którzy lubią muzykę góralską. Regionalne stroje, klimat kościoła i kolędowanie dzieci i dorosłych to właśnie to co przyciąga rok rocznie mieszkańców i sympatyków do Skomielnej Czarnej.

Noworoczny koncert ma zawsze obok lokalnej orkiestry gościnny zespół regionalny. W tym roku był to zespół Nowa Orawa, w którego wykonaniu można było usłyszeć kolędy zagrane na góralską nutę.

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas kiedy w wielu miejscach odbywa się kolędowanie czy pastorałki, lecz nigdzie nie ma w naszym powiecie tak wspaniałego góralskiego klimatu jak podczas koncertu z Skomielnej Czarnej. Tym którzy nie byli w tym roku prezentujemy krótką relację z kościoła Nawidzenia NMP w Skomielnej Czarnej i zachęcamy oraz zapraszamy do odwiedzenia i uczestnictwa w kolejnym koncercie bo odbiór tej muzyki i śpiewu na żywo jest niepowtarzalny.

 

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL