Kolejne dni z dużymi wzrostami zakażeń. Samorządowcy apelują o stworzenie mobilnego punktu poboru testów

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Łączna liczba osób zakażonych w powiecie myślenickim przekroczyła już 1000 osób. Z dnia na dzień przekazywane dane pokazują gwałtowny wzrost zakażeń na terenie Małopolski i w powiecie myślenickim. Zmarła kolejna osoba 84-letnia kobieta, mieszkanka powiatu myślenickiego, która przebywała w Szpitalu w Myślenicach.

Przy myślenickim szpitalu zbudowana kolejny namiot, który obok punktu poboru wymazów, ma poprawić komfort oczekiwana na pobór materiałów to testów, gdyż z dnia na dzień pojawia się wiele osób, skierowanych na badania. Pracują w nich osoby, które wypełniają niezbędną dokumentację w systemie. Zamiast jednej osoby (jak wcześniej), finansowanej z NFZ, udało się stworzyć 4 osobowy zespół, co znacznie zwiększyło wydajność pracy.

Chcemy pomóc jak tylko możemy, personel szpitala pracuje w trudnych warunkach, my również mamy duże braki kadrowe, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji.wypowiada się w mediach społecznościowych starosta Józef Tomal.

Powiat Myślenicki oraz myślenicki szpital przeznaczyli kolejne środki na zatrudnienie tych dodatkowych osób. Podjęliśmy natychmiast kolejne niezbędne działania. To powinno zmniejszyć kolejki i pomóc naszym mieszkańcom, bo codziennie przybywa zakażonych. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o cierpliwość.mówi wicestarosta Rafał Kudas.
Jesteśmy po rozmowie z dyrektorem szpitala, który podejmuje próby wdrożenia uproszczonego systemu kolejkowego, co skróci czas oczekiwania na wymaz.dodaje.

Samorządowcy powiatowi apelują o stworzenie mobilnego punktu poboru testów. Jak informuje Powiat Myślenicki, aktualnie podmiot leczniczy z terenu Gminy Dobczyce oczekuje na uzyskanie zgody NFZ, aby uruchomić mobilny punkt pobrań na terenie Dobczyc, w którym mieszkańcy mogliby zrealizować zlecenia na wykonanie testu na obecność koronawirusa.

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x