Kolejne gminy z podwyżkami za śmieci. Wiśniowa i Tokarnia – będą nowe wyższe stawki

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Wiśniowa i Tokarnia to kolejne gminy w których zostały ustalone nowe stawki za wywóz śmieci. W gminie Tokarnia stawka wynosić będzie 25 zł od osoby, co stanowi wzrost ponad 100 procent, w gminie Wiśniowa stawka rośnie do 16,50 czyli cena wzrasta o ponad 70%.

Bardzo duży wzrost ceny za wywóz śmieci w gminie Tokarnia wywołał wiele dyskusji między radnymi gminnymi. Temat poruszany był na komisjach, gdzie bardzo ciężko było dojść do porozumienia. Szczególnie, że wzrost stawki jest wysoki i wywołuje nie tylko wśród radnych ale przede wszystkim wśród mieszkańców wiele kontrowersji. Podczas sesji były wnioski o zróżnicowanie stawek w zależności od liczności rodziny. Wniosek jednak nie zyskał akceptacji radnych. Wójt Marek Kluska starał się porównać stawki wywozu śmieci opisując stawki jakie obowiązują w innych gminach powiatu myślenickiego oraz sąsiednich gmin, które już przyjęły nowe – wyższe opłaty za wywóz śmieci. Podczas sesji na prezentacji pokazano radnym składowe, jakie są częściami generującymi ostateczną cenę wywozu śmieci.

Radni gminy Tokarnia przyjęli wysoki, porównując z innymi gminami rabat dla mieszkańców którzy zadeklarują kompostowanie bioodpoadów. Wynosić on ma 3 zł od osoby deklarującej samodzielne kompostowanie przydomowe. Jednocześnie wraz z wprowadzeniem tej ulgi zapowiedziane zostały kontrole, aby biokompostowanie nie odbywało się jedynie na papierze.

Gmina Wiśniowa dla swoich mieszkańców ustaliła nowe stawki na poziomie 16,50 zł za odbiór segregowanych frakcji odpadów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, radni gminy Wiśniowa ustalili również stawkę dla mieszkańców, którzy będą samodzielnie kompostowali odpady bio. Stawka wynosić będzie 50 gr od osoby w gospodarstwach domowych deklarujących posiadanie kompostownika.

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o