Kolejne środki trafią do powiatu myślenickiego. Rozdzielono środki z 3 edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Dziś ogłoszono kolejny rozdział środków w ramach funduszu. W trzeciej edycji największa kwota zasili Powiat Myślenicki. Na modernizację i rozbudowę myślenickiego szpitala zostanie przeznaczona kwota 6,2 mln. zł. W ramach, której wykonana ma zostać modernizacja i rozbudowa SP ZOZ dla potrzeb oddziału wewnętrznego z intensywną opieką kardiologiczną, oddziału neurologii z pododdziałem udarowym.

W ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, środki trafią również do gmin, na wykonanie inwestycji w infrastrukturze samorządowej. Gmina Myślenice otrzyma 5 mln. zł z przeznaczeniem na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Głogoczowie i Trzemeśni. Gmina Dobczyce zasilona zostanie kwotą 2,5 mln. zł w ramach której mają zostać stworzene miejsca do szkolenia młodych druhów OSP, miejsca do pobytu osób w razie konieczności ewakuacji oraz poprawę bezpieczeństwa przeciw powodziowego w części północnej Miasta Dobczyce oraz zwiększenie przepustowości głównego kanału doprowadzającego ścieki do oczyszczalni poprzez jego przebudowę. Do gminy Wiśniowa trafić ma 1,2 mln. zł na budowę chodników wraz z zatokami autobusowymi przy drodze wojewódzkiej nr 964 w miejscowowościach Wiśniowa, Wierzbanowa i Poznachowice Dolne oraz budowę 2 zatok autobusowych w Wierzbanowej. Gmina Raciechowice za 1 mln. zł ma za zadanie poprawę efektywności energetycznej w wybranych budynkach użyteczności publicznej (szkoły, remizy OSP) poprzez wymianę istniejących systemów grzewczych na gazowe lub pompy ciepła wraz z montażem paneli fotowoltaicznych. Do Lubnia trafi również 1 mln. zł na Budowę Szkolnej Infrastruktury Sportowej obejmującej budowę: bieżni okrężnej, skoczni w dal, urządzeń sprawnościowych, siłowni zewnętrznej, schodów terenowych, drenażu wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Skomielna biała. Ostatnią gminą jaka otrzyma środki w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest Siepraw, która ma przeznaczyć 950 tys. zł na ścieżki rowerowe oraz punkt turystyczny nad Zatoką Zakliczyńską

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content