Kolejny brąz dla Krzysztofa Szpakiewicza, zawodnik Dalinu punktuje na Mistrzostwach Polski w zapasach

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W zawodach o randze Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w zapasach stylu klasycznym, rozegranych w Raciborzu (5-6 lipca) uczestniczyła cała czołówka polskich zawodników z 23 klubów, oraz dwie reprezentacje zagraniczne – Czesi i Duńczycy. Klub Sportowy Dalin reprezentowali: Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 55 kg, Jakub Miska w kat. wagowej do 71 kg i Jan Mastela w kat. wagowej do 80 kg.

Duży sukces zanotował Krzysztof Szpakiewicz zdobywając w przeciągu tygodnia kolejny brązowy medal Mistrzostw Polski – tym razem w zapasach. Krzysiek już w pierwszej walce spotkał się z Mistrzem Europy Oliwierem Skrzypczakiem. Do walki wyszedł bardzo skupiony i pierwszy zainicjował akcję techniczną. Niestety podczas wykonywania rzutu doświadczony przeciwnik skontrował go i w parterze zakończył walkę przez przewagę techniczną. W kolejnej walce spotkał się z aktualnym złotym medalistą ostatniej Olimpiady Ogólnopolskiej Piotrem Stolarczykiem. Walka była bardzo zacięta. Przeciwnik pierwszy zdobył cztery punkty, lecz Krzysiek rozkręcał się z każdą minutą. Zabrakło trochę szczęścia i walka zakończyła się wynikiem 6:4 dla Stolarczyka. Kolejne walki były już popisem naszego zawodnika. Najpierw pokonał przez przewagę techniczną Maksymiliana Kofnet-Juda, a w ostatniej walce przez położenie na łopatki członka Kadry Narodowej Brajana Szredera z Kartuz.

Niestety pozostali nasi zawodnicy tym razem nie nawiązali walki z utytułowanymi przeciwnikami. Zakończyli swój udział w eliminacjach zajmując miejsca: Jakub Miska dziewiąte, a Jan Mastela dziesiąte.

Były to już ostatnie zawody przed przerwą wakacyjną. 14 sierpnia zawodnicy powołani do Kadry Wojewódzkiej wyjadą do Janowa Lubelskiego na dwutygodniowe zgrupowanie. Będą to: Kadeci – Mikołaj Łętocha, Jan Mastela, Jakub Miska, Krzysztof Szpakiewicz i Hubert Tylek, oraz Młodzicy – Kacper Bijan, Wojciech Łętocha i Konrad Sroka.

Sekcja zapaśnicza KS Dalin serdecznie dziękuje Dynamica – dealerowi SEAT za bezpłatne użyczenie samochodu dla zawodników na wyjazd na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski.

informacja KS Dalin Zapasy

 

Powiązane wiadomości

komentuj wpis