Kolejny etap łagodzenia restrykcji od 4 maja, będą otwierane galerie handlowe i instytucje kulturalne, a od 6 maja żłobki i przedszkola

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dziś premier Mateusz Morawiecki i minister Łukasz Szumowski podczas konferencji przedstawili szczegóły dotyczące zakresu kolejnego etapu znoszenia restrykcji, jakie zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa.

Od 6 maja rząd chce wprowadzić do otwarcia żłobków i przedszkoli. Otwarcie będzie zależeć od decyzji władz samorządowych, ale dla rodziców, którzy nadal nie będą mieli opieki nad dziećmi, wydłużony zostanie zasiłek opiekuńczy.

Z kolei od 4 maja otwarte mają zostać hotele i miejsca noclegowe, zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad sanitarnych i wymogów bezpieczeństwa. Również od 4 maja otwarte mają zostać także galerie handlowe. Warunkiem jest utrzymywanie dystansu, które obecnie obowiązuje w sklepach spożywczych.

Częściowo zostają znoszone również restrykcje dotyczące instytucji kulturalnych, które zostaną otwarte również od 4 maja. Otwarte mają zostać biblioteki i muzea, a kina i teatry nadal pozostają zamknięte.

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował również, że od 4 maja przywrócone będą zabiegi rehabilitacyjne.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x