Kolejny raz w Węglówce odbyła się akcja krwiodawstwa

W minioną niedzielę 11 kwietnia 2021 r. dzięki Parafialnemu Zespołowi Caritas, OSP Węglówka, Gminie Wiśniowa oraz Centrum Krwiodawstwa – Oddział Myślenice, po raz drugi w Węglówce odbyła się akcja krwiodawstwa.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że krew jest składnikiem, który ratuje ludzkie życie. Zwłaszcza teraz w dobie pandemii krew jest na wagę złota, dlatego takie akcje są bardzo potrzebne. Mieszkańcy chętniej przychodzą oddać krew, jeżeli można to zrobić w miejscowości swojego zamieszkania.piszą urzędnicy gminy Wiśniowa.

Podczas niedzielnej akcji zarejestrowane zostało 46 osób z czego 36 osób oddało krew, byli to mieszkańcy gminy Wiśniowa oraz osoby z sąsiadujących gmin. Z rozmowy wynika, że wielu krwiodawców robi to regularnie ale także wśród oddających znalazło się grono tych, którzy oddali krew po raz pierwszy.

Pamiętajmy o tym, że warto dzielić się krwią. Oddając krew ratujemy ludzkie życie, jest to bezcenny dar jaki człowiek może przekazać drugiemu człowiekowi. Nigdy nie wiemy jak los pokieruje naszym życiem, czy sami nie będziemy potrzebowali takiej pomocy.

Kolejna akcja krwiodawstwa odbędzie się już 20 kwietnia 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej.

informacja Gmina Wiśniowa
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content