Kolejny rok akademicki studentów UTW Myślenice zakończony

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Liczący 166 studentów Uniwersytet Trzeciego Wieku w Myślenicach zakończył kolejny, bardzo udany rok działalności. Uroczyste zakończenie odbyło się tym razem w Skomielnej Czarnej, na terenie Hotelu Olivia Medical Spa.

W części oficjalnej, trwającej półtora godziny przedstawiano miniony rok akademicki, prezentowano osiągnięcia słuchaczy, dziękowano władzom. Odczytany został przez radnego Bolesława Pajkę członka Zarządu Powiatu List okolicznościowy od Starosty Powiatu mgr Józefa Tomala.

Wzajemnym podziękowaniom nie było końca. Szczególne słowa uznania i gromkie brawa kierowane były pod adresem obu Pań Prezes Haliny Kaczmarek i jej zastępczyni Krystyny Nowak. Byli obecni przedstawiciele Staropolskiej Szkoły Gościnności w Kielcach, Myślenicki jej Oddział otacza placówkę szczególną opieką. A także wykładowcy z seniorką mgr Teresą Świech na czele, która poprowadziła pierwsze zajęcia, jeszcze na roku zerowym w marcu 2011 i niestrudzenie naucza języka francuskiego, propagując kulturę Francji.

Mgr Krystyny Łętocha, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej z zamiłowania podróżniczka, której opowieści i pokazy multimedialne cieszą się ogromnym powodzeniem. Wreszcie inicjatorka UTW Antonina Sebesta, której marzy się nie tylko prężna Rada Seniorów w naszym mieście ale propagowanie go przez tę grupę, jak robią to Łazy czy Rabka. Miasta te organizują olimpiady dla UTW, my moglibyśmy przeglądy artystycznego dorobku UTW (chóry, prace plastyczne w tym fotografie, prace literackie).

Mamy potencjał i … lokale. Z budżetu Obywatelskiego Wojewódzkiego Małopolskiego można byłoby pokryć koszta imprezy.

foto Hotel Olivia Medical Spa
0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x