Kolejny sukces II Liceum Ogólnokształcącego MSG

Młodzież z Małopolskiej Szkoły Gościnności, która dzięki wspólnemu działaniu osiągnęła bezprecedensowy sukces w historii tej szkoły zajmując 3. miejsce w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości 2018 w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Dwa projekty opracowane przez uczniów z klasy 1b II Liceum Ogólnokształcącego MSG – #No_Elo i „Czas na interakcję” – zostały docenione przez Kapitułę Olimpiady i nominowane do nagrody Złotych Wilków 2018.

Na czym polega projekt i jak przebiegała rywalizacja pomiędzy poszczególnymi zespołami ? Uczniowie realizują swoje projekty działają w zespołach, rywalizujących ze sobą, zdobywają punkty i odznaki za poszczególne osiągnięcia, np. liczbę wzmianek medialnych, wysokość zebranego budżetu czy liczbę beneficjentów projektu. Bez wątpienia największym atutem uczestnictwa w praktycznej olimpiadzie jest to, że zdobywając niezbędne kompetencje i tak w dzisiejszych czasach ważne zespołowe działanie i dzielenie się wiedzą, obowiązkami a zarazem tworzenie inicjatyw i projektów dla innych.

Uczniowe II Liceum Ogólnokształcącego MSG wystawili dwa zespoły które tworzyła dwa projekty : Projekt #No_Elo oraz „Czas na interakcję”.

#No_Elo skupia się na zagadnieniach językowych, szczególnie na kwestii slangu młodzieżowego oraz coraz rzadszej rozmowie twarzą w twarz. Uczniowie starają się zmniejszyć problem rozpowszechniającego się wśród młodzieży slangu i rozmów przez urządzenia mobilne. Prowadzą stronę na Facebooku, gdzie codziennie publikują ciekawe posty związane z tematyką projektu oraz wyjaśniają zapożyczenia językowe zachęcając do stosowania rodzimych wyrazów – #slowodnia. Zajmują się również ciągle rozwijającą się stroną internetową oraz prowadzeniem profilu na Instagramie. W ramach swoich działań i w celu poszerzenia kręgu odbiorców stworzyli kanał na youtube, gdzie publikują różne filmiki na temat młodzieżowego języka („Wiadomości z przyszłości”). Uczniowie cieszą się dużą aktywnością osób na ich stronie na Facebooku, gdzie mają już 45 tyś. odsłon i prawie 600 polubień.

„Czas na interakcję” dotykający problemu czasu wolnego. Nieumiejętność atrakcyjnego i efektywnego zagospodarowania czasu pozaszkolnego jest zmorą wielu młodych ludzi. Zespół projektowy Czasu na interakcję za swoje najważniejsze zadanie uznał więc pokazanie rówieśnikom piękna okolicy i zachętę do udziału w różnych, ciekawych wydarzeniach mających miejsce właśnie tutaj, na terenie Myślenic i ościennych miejscowości. Okazuje się, ze powiat myślenicki ma wiele do zaoferowania o czym mogliśmy się przekonać śledząc fanpage grupy na Facebooku i uczestnicząc w podróżach po lokalnych restauracjach i kawiarniach takich jak – Let’s go eat oraz SweetTrip . Grupa projektowa szacuje łączny zasięg swoich beneficjentów na 57 tyś. a wygranych w organizowanych przez nich konkursach było około 60 osób. Również ta grupa mocno zaistniała w świadomości Myśleniczan o czym rozpisywały się nasze lokalne media w tym wizyta w naszym radio KMY.pl.

informacja MSG II LO Myślenice
Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub