Kolejny wypadek przy pracach rolniczych. Kierowca ciągnika zabrany przez śmigłowiec

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

We wtorek 16 października 2018 roku na terenie Gminy Tokarnia podczas prac rolniczych doszło do wypadku, w wyniku którego mężczyzna z obrażeniami zagrażającymi życiu został zabrany przez śmigłowiec.

Około godziny 14:00, pracując w polu 52-letni mieszkaniec Gminy Tokarnia. Kierując ciągnikiem rolniczym marki Ursus, podczas jazdy drogą polną o sporym nachyleniu wypadł z pojazdu. Według wstępnych ustaleń przyczepa przejechała po mężczyźnie, w wyniku czego doznał licznych obrażeń głowy oraz klatki piersiowej.

Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratunkowe, które udzieliły pomocy poszkodowanemu. Poszkodowany został zabrany przez śmigłowiec LPR do szpitala. Jego stan jest ciężki.

To już drugi wypadek z udziałem ciągnika rolniczego w powiecie myślenickim w ostatnim czasie. Dlatego kolejny raz apelujemy o ostrożność podczas obsługi maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Chwila nieuwagi, zmęczenie i nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania rutynowych i z pozoru prostych czynności może niejednokrotnie skończyć się tragicznie.

informacja KPP Myślenice – st. sierż. Dawid Wietrzyk

Powiązane wiadomości

komentuj wpis